iPad Resim İçinde Resim Özelliği Nedir Nasıl Kullanılır?

Bir süredir Android işletim sisteminde olan özellik nihayet iPad ve iPhone gibi Apple mobil cihazlarına da geldi. iPad resim içinde resim özelliği özellikle büyük ekranlı iPad cihazlarda gerçekten çok işlevsel bir özellik olduğunu düşünüyorum. Gelelim bu özelliğin ne olduğuna, nasıl kullanıldığına ve nasıl aktif hale getirileceğine…

iPad Resim İçinde Resim Özelliği Nedir ?

Bir uygulama içerisinde video izliyorsanız ya da bir FaceTime video görüşmesi yapıyorsanız. Uygulamadan çıkmak için parmağınızı ekranın altından üstüne kaydırdığınızı hayal ediyorum. Bu durumda uygulamanın kapanmasını bekliyorsunuz değil mi? İşte uygulama aşağıdaki gibi kendini göstermeye devam etsin isterseniz bu özelliği açmanız gerekmektedir.

Bu özelliği kullanırken açılan küçük video penceresini iki parmağınızı kullanarak boyutunu değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda bu pencere yüzen bir pencere olduğu için ekran üzerinde istediğiniz bir yere bu pencereyi taşıyabilirsiniz.

Özellikle bir videodan bir yazı yazıyorsanız ya da videodan kendinize Notlar çıkartıyorsanız bu özellik çok işinize yarayacaktır. Nasıl yapılır videosu açıp videoda tarif edileni açık uygulamada yapmaya çalışıyorsanız kesinlikle bu özelliği açmanızı öneririm.

iPad RİR Özelliği Nasıl Açılır ?

Bu özelliği açmak için Ayarlar > Genel > RİR yolunu izleyerek bu özelliği iPad cihazınızda aktif ya da deaktif hale getirebilirsiniz.

Evet, geç kalınmış bir özellik ancak hiç gelmemesinden kesinlikle kat kat iyi olarak düşünelim yani olaya olumlu tarafından bakalım ve moralimizi bozmadan iPad kullanmaya devam edelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir