iPad OS 13 İnceleme – Karanlık Görünüm

iPad OS 13 güncellemesi sonrası iPadlere gelen en güzel özelliklerden birisi de karanlık görünüm. Kullanıcıların ergonomisi kullanılarak getirilen bu özellik gerçekten hoşuma gitti. iPad OS 13 inceleme yazıları kapsamında bu özelliği de inceledim.

iPad OS 13 İnceleme Sırası Karanlık Modda

iOS güncellemesi ve Android güncellemesi ile tanışmış olduğumuz karanlık mod şimdi iPadlerde karşımıza çıktı. Bu özelliği aktive edebilmek için Ayarlar > Ekran ve Parlaklık yolunu izleyerek Görünüş kısmından gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz. Açık modu seçerseniz alışık olduğunuz beyaz arayüzü göreceksiniz. Koyu modu seçerek yenilenen siyah arayüzü göreceksiniz.

Ben size bu özelliği otomatik özelliğinde kullanmanızı öneririm. Otomatik mod aslında bir nevi zamanlayıcıdır. Belirli zamanlarda açık modu aktifleştirir belirli zamanlarda ise koyu modu aktifleştirir. Bu zamanları seçenekler butonuna basarak kişiselleştirebilirsiniz.

Modlar arası geçişi özel saatlerde yapmak için Özel Zamanlama butonuna basarak dilediğiniz saatleri yazabilirsiniz. Gün batımından gün doğumuna seçeneğini seçerseniz iPad sizin için özel olarak saatleri belirleyecektir. Ben bu seçeneği kullanmanızı öneriyorum.

Aynı zamanda Ayarlar > Duvar Kağıdı yolundan koyu görünüş duvar kağıdını karartır özelliğini açabilirsiniz. Ben bunu açmanızı öneririm. Karanlık modda arkaplan hafif karardığı zaman gözünüz daha rahat edecektir.

iPad OS 13 işletim sistemini iPadinize nasıl yükleyeceğinizi bilmiyorsanız yükleme rehberi yazımı okuyabilirsiniz.

iPad OS 13 incelemediğim yazılarımdan bir diğeri olan ana ekran incelemesin okumak için iPad OS 13 İncelemesi – Ana Ekran Güncellemesi yazımı okuyabilirsiniz.

Google Chrome web tarayıcınıza karanlık modu eklenti ile kurabileceğinizi biliyor muydunuz ? Nasıl kurulacağını öğrenmek için bu yazıdan öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir