iOS 17 Beta Ücretsiz mi? Apple Para Alıyor mu?

iOS 17 işletim sistemi bildiğiniz üzere WWDC kapsamında tanıtıldı. Şu anda beta sürümünde olan işletim sisteminin tam sürümünün yayınlanması muhtemelen Eylül ayını bulacaktır. Eylül öncesinde bu güncellemeyi kullanmak isteyenler için iOS 17 Beta işletim sistemi nasıl kurulur diye bir yazı/video paylaşmıştım. Bu gönderiyi gören herkesin aklında iOS 17 Beta ücretsiz mi sorusu oluşuyor.

Bu güne kadar developer beta yüklemek ücretliydi. Apple Developer Program üyeliği yıllık olarak 99$’dı. Bir Apple Developer Programına katılmış olan bir Apple kimliği iOS Developer Beta güncellemelerini rahatlıkla tanımlamış olduğu iOS cihazlarına indirilmesini sağlayabiliyordu.

iOS 17 Developer Beta Ücretsiz mi?

WWDC 2023’ün 1 gün sonrasında Apple Beta Program üzerinde bir güncelleme yapıldı. Artık yıllık olarak 99$ vermeden iOS 17 Developer Beta güncellemelerini Apple Beta Program’a üye olan herkes kurabilecek. Böylelikle Apple, daha fazla kullanıcıda iOS 17 işletim sistemini test ederek güncellemenin daha kararlı olduğuna emin olacak ardından piyasaya bu güncellemenin tam sürümünü çıkartacak. Apple, insanlardan para almak yerine kullanıcı deneyimlerini satın almayı tercih etmiş.

Bu güne kadar public beta yüklemek ücretsizdi. Ücretsiz olarak da devam ediyor. Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme > Beta Güncellemeleri menüsünden iOS 17 Public Beta seçerek public beta güncellemelerini alabilirsiniz.

İster ücretli olsun ister ücretsiz olsun bu güncellemeler henüz beta sürümde oldukları için ben pek kurmanızı önermiyorum ancak gene de tercih sizindir.

iOS 17 Beta Nasıl Yüklenir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir