iOS 16 Gizli Özellikleri V2 – Bilinmeyen iOS 16 Özellikleri

iOS 16 yayınlandığı zamanlarda iOS 16 ile gelen gizli özellikleri bu yazıda listelemiştim.

Yinelenen Fotoğrafları Birleştir

Depolama alanınız dolmak mı üzere? Fotoğraf galerinizde bir fotoğraftan birden fazla olduğunu düşünüyor musunuz? iPhone’un Fotoğraflar uygulamasını açın. Albümler sekmesine basın ve bu ekranın altında Diğer listesinde bulunan Yinelenenleri Göster buttonuna basın. Burada iPhone, sizin için aynı olduğunu düşündüğü fotoğrafları gösterecektir. Birleştir diyerek birden fazla olan fotoğraflarınızdan kurtulun ve sadece en kalitelisini saklayın.

Kaydedilen Wi-Fi Şifreleri

iOS 11 ile birlikte Wi-Fi şifrelerini göstermeden yakınımızdaki AirDrop destekleyen cihazlar ile paylaşabiliyorduk. Ancak AirDrop desteklemeyen cihazlarla paylaşmak biraz problem olabiliyordu. Apple, iOS 16 güncellemesi ile kayıtlı Wi-Fi şifrelerini görmemizi ve paylaşmamızı sağlıyor. Ayarlar > Wi-Fi > Düzenle diyerek kayıtlı Wi-Fi modemlerini görebiliriz.

iOS 16 Gizli Özellikleri

Silinen Mesajlar

Bir mesajı yanlışlıkla mı sildiniz? Korkmanızı gerektiren bir durum yok. Bana göre 30 gün, Apple’a göre 40 güne kadar varan bir süre içerisinde Son Silinen Mesajlar listesinden silinen mesajınızı kurtarabilir ya da tamamen silebilirsiniz.

Safari’de Toplu Sekmeleri Kapat

Safari üzerinde birden fazla açık sekmeniz varsa hepsini tek seferde kapatabilirsiniz. Bunun için Safari’de sağ altta bulunan sekme ikonuna basılı tuttuğunuzda karşınıza yeni bir menü gelecektir. Bu menüden tek tıklamayla tüm sekmeleri kapatabilirsiniz.

Notlarda Arama ve Text Değişikliği

Telefonunuzda oluşturduğunuz notlar içerisinde birden fazla tekrar eden bir kelime ya da cümle bulunuyor ve bunu değiştirmek mi istiyorsunuz? Bunun pratik yolunu videoyu izleyerek öğrenmeye ne dersiniz?

Video 1 Video 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir