iOS 16 Beta 6 Yayınlandı – Peki Yenilik Var mı ?

Apple’ın mobil işletim sistemi olan iOS 16 biliyorsunuz ki beta sürecindedir. 6 gün önce 5. beta sürümü yayınlanmıştı. Bu sürüme ait videoyu izlemek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. iOS 16 Beta 6 güncellemesi ile Apple mobil cihazları bir çok hatadan kurtuldular.

Yeni güncelleme ile dinamik arka planda bulunan bir çok hata giderildi. Arka plan seçici içerisinde bulunan hataların bir çoğu giderildi. Bu menü üzerinde gezinmek artık çok daha stabil bir hal almış. Beta 5 sürümde bazı seçeneklere bastıktan sonra donmalar takılmalar olabiliyordu. Aynı zamanda bu menü içerisinde bulunan Türkçe dil desteği hataları da giderilmiş. Aslında sadece bu menü içerisinde bulunan değil genel olarak işletim sisteminin bir çok ekranında bulunan Türkçe dil desteği hataları giderilmiş.

iOS 16 Beta 6 Güncellemesi

iPhone 12 mini, iPhone 13 mini ve iPhone 11 cihazlarında batarya yüzdesi beta 5 sürümünde bulunmuyordu. Beta 6 güncellemesini yükleyip bu cihazlardan birisini kullanan varsa lütfen batarya yüzdesi gelmiş mi diye yoruma belirtebilir mi? Benim Twitter’da gördüğüm kadarıyla maalesef bu cihazlara batarya yüzdesi gelmemiş gözüküyor.

iPhone 12 Pro için 406,3 MB büyüklüğünde olan bu güncelleme boyutu itibariyle küçük bir güncelleme gözüküyor. Beraberinde bir yenilik getirmemesi nedeniyle de küçük olarak düşünülebilir ancak beraberinde çözdüğü hata güncellemeleri ile bu güncelleme tam bir kurtarıcıdır.

iOS 16 Beta güncellemesi nasıl yüklenir? Yükleme adımları için bu videoyu inceleyebilirsiniz.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir