iOS 16.4.1 (a) Güvenlik Yanıtı Güncellemesi Yayınlandı

Hızlı Güvenlik Yanıtı tipindeki güncellemelerle iOS 16 beta sürümüyle tanışmıştık. Bu tipte halka açık bir şekilde yayınlanan ilk güvenlik yanıtı güncellemesi iOS 16.4.1 (a) oldu. Bu tipte güncellemeler cihazlara yeni özellik getirmemektedir. Yeni bir güncellemeyi beklemeden Apple bu tipte güncellemeler ile cihazlarda bulunan güvenlik açıklarını kapatmaktadır.

Bu güncellemeyi Apple cihazınıza indirdikten sonra Güncelleme Doğrulanamadı hatası alıyorsanız cihazınızın internet bağlantısını kontrol edin. Güncellemeyi ilk kuranlarda bu hata oluşmuştu ancak Apple bu durumu düzeltti ve yeniden denediğinizde güncellemeyi rahatlıkla kurabilmenizi bekliyorum.

iOS 16.4.1 (a) Güncellemesi

Küçük boyutlu olan bu güvenlik yanıtı güncellemesini cihazınızdan rahatlıkla silebilirsiniz. Güvenlik yanıtını silmek için Ayarlar > Genel > Hakkında > iOS Sürümü menüsünü açıp güncellemeyi sil diyebilirsiniz.

Apple tarafından yayınlanan dökümanda ben bu güncelleme ile hangi güvenlik açığının kapandığını göremedim. Firma bilerek nokta atışı olarak hangi güvenlik açığı kapandığını yayınlamamış olabilir ancak bu tip konularda bence Apple daha şeffaf olmalıdır.

Güvenlik Yanıtlarını cihazınıza kurmanızı kesinlikle öneririm. Güvenlik yanıtlarını cihazınıza kurmadan bir üst sürüm güncellemesini kurarsanız panik yapmayın. Bir üst sürüm güncellemesi içerisinde bu güvenlik yanıtı güncellemesi de dahil olacaktır.

Eğer bu güncellemeyi göremiyorsanız Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme > Otomatik Güncellemeler > Güvenlik Yanıtları ve Sistem Dosyaları özelliğini açmalısınız.

Bu güncelleme doğal olarak iOS 16 işletim sistemini destekleyen tüm cihazlar için yayınlanmıştır. Bu da iPhone 8, 8 Plus ve X sonrasındaki tüm iPhone modelleri demek oluyor.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir