iOS 13.1.1 Jailbreak İşlemi Beklenenden Hızlı Tamamlandı

iOS işletim sistemlerinin açıklarından faydalanarak işletim sisteminin ana dizinine sızma işlemi olan jailbreak bu sefer beklenenden çok daha kısa sürede tamamlandı. iOS 13.1.1 güncellemesi çıkalı 2 -3 gün gibi kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen iOS 13.1.1 jailbreak işlemi başarı ile sonuçlandı.

iOS 13.1.1 Kullanan iPhone X Jailbreak Edildi

iOS 13.1.1 işletim sistemini kullanan bir iPhone X cihazı jb edildi. Checkm8 ismindeki açık ile jailbreak işlemini gerçekleştirmek için cihazı DFU moda almak ve 2 saniye vakit gerekiyor. Bu açık jailbreak işlemlerinin geleceği için çok büyük bir adım olduğu kesindir.

Bu demek değildir ki sıon sürüm iOS için jailbreak yayınlandı. Sonuç olarak bu yöntem şimdilik tek cihaz üzerinde güzel bir sonuç verdi. Diğer cihazlar için de başarılı sonuç verirse ve çeşitli testlerden geçerse jailbreak toolu yayınlanacaktır. Jailbreak tüm cihazlar için ne zaman yayınlanır diye henüz sormak için çok erken.

Bu demektir ki yakın bir tarihte iOS 13.1.2 güncellemesini görebiliriz. Bu güncelleme içerisinde ilk olarak bu açığın kapanmasını bekliyorum.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir