İlk 2 Boyut Seçenekli Note Üyesi Galaxy Note 10

Samsung’un telefon ve tablet karışımı modellerini bulundurduğu mobil cihaz serisi Galaxy Note serisi tarihinde bir ilki gerçekleştiriyor. Bu güne kadar Galaxu Note serisi üyeleri tek ekran boyutu seçeneği ile karşımıza çıkıyordu ve Galaxy S serisi 7. nesilden sonra 2 farklı varyasyon ile karşımıza çıkmaya başladı. Galaxy S serisi 8. nesil sonrası da 2 farklı ekran boyutu seçeneği ile karşımıza çıkmaya başladı. Bu kullanıcılar için ek bir seçenek ve ekran boyutunu beğenmeyen bir kitlenin hoşuna gidebilecek bir çözümdü. Bu sefer sıra Galaxy Note serisine gelmiş olacak ki ilk 2 boyut seçenekli Note üyesi dün tanıtıldı.

Tanıtılan cihaz tahmin ettiğiniz üzere çok güçlü bir donanım yapısına sahiptir. Benim bu cihaz ile ilgili yapabileceğin en büyük eleştiri küçük batarya kapasitesidir. Bu kadar güçlü bir cihazdan kulaklık girişi çıkmasına rağmen bu kadar düşük kapasiteli batarya, hoş bir hareket değil Samsung! Kamerası, teknik özellikleri ve sunduğu yazılımsal güzellikler elbette ki kullanıcılarına kendisini sevdirecektir.

samsung galaxy note 10 ekran boyutları
Samsung Galaxy Note 10 ve Note 10+

2 Boyut Seçenekli Note Gerekli mi ?

İlk 2 boyut seçenekli cihaza karşı hemen eleştirel bakış açım ile olayı irdelemeye başlayayım. Pek gelişmiş bir bakış açım değil ancak eleştirerek geliştirmeye çalışıyorum. Müşterilere opsiyonlu seçenekler sunmak müşterinin hoşuna gidecektir. İnsanlar tek düzen hayat yerine tercih yapabilecekleri hayatları seviyorlar, biraz kontrolü kendinde tutmak istiyorlar. Mobil cihazların çok büyümesi eleştirildiği gibi hem tablet taşıyan hem de akıllı cep telefonu taşıyan kesim cihazların ekran boyutlarının küçük olmasını da eleştiriyor. Samsung Galaxy Note serisi tablet ve akıllı cep telefonlarının karışımı bir seridir. Bu serinin başlıca amacı tablet alma bu seriden bir üye al hem telefonun bu olsun hem de tabletin. Samsung bu sefer işi biraz abartmış diyebiliriz. 6.8 inç büyüklüğünde bir ekran koymuş Galaxy Note 10+’a. Samsungcum senin zaten bazı tablet modellerin 7 inç farkındasın değil ? Ben bunu hangi cebime koyacağım ? Neyse ki sonsuz ekran tasarımın sayesinde boyutun çok büyümemiş. Ancak yine de küçük değilsin. Ben bu cihazlara Note 10 ve Note 10 Tablet Edition olarak bakacağım. Gerekli bir hareket miydi ? Küçük bir kesim için evet. Seçenek olsun piyasada dursun, elbet satarız. En kötü bataryası büyük diye alırlar, dert etme Samsung.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir