Hyundai i10 N Line Küçük Yaramazcık Tanıtıldı

Frankfurt Otomobil Fuarı’ndan haberler gelmeye devam ediyor. Bu seferki haber yüksek teknolojik donanımı ve makul fiyatları ile Hyundai’den geldi. Güney Koreli firmanın fiyatlarına makul dedim çünkü yedek parça ve servis fiyatları kulağa makul geliyor. En azından sanayi ve çevresinde… Kendi servisine giderseniz ucuza bakımını yaptırabileceğiniz bir araba günümüz şartlarında olmadığını düşünüyorum. Markadan gelen haber bir yaramazcık haberidir. Yaramazcık diyorum çünkü bu veriler ile tam yaramaz olamaz. Karşınızda yeni Hyundai i10 N Line !

Hyundai i10 N Line ile Hedeflenen Sportif Bir Görünüm

Sıradan bir Hyundai i10 ile bu model arasındaki en büyük fark sportif bir görünümdür. Tabi ki de motor seçenekleri ve donanım seviyesinde de fark vardır ancak ilk hedeflenen dışarıdan arabaya bakılınca sportif bir görünümde olmasıdır. N Line logoları, difüzör ve farklı renk tavan seçeneği ile bu sportif görünüme araba çok başarılı bir şekilde kavuşmuştur. Araba içerisinde direksiyon ve vites topuzundaki küçük dikiş detayları, metal pedallar, kırmızı hava çıkışları ve koltuktaki yanal destek sürücü ve yolculara ben sportif görünümlü bir arabayım diyor.

2020-hyundai-i10-n-line-içi

Sportif görünümlü dedim evet çünkü tam sportif bir araba değildir. Sportif bir araba olması için yüksek performanslara ulaşması gerekmektedir. Bu arabada bulunan motor seçenekleri ile ulaştığı performans o kadar da yüksek sayılmaz. Diyeceksiniz ki araba küçücük ve hafif ne kadar yüksek beygir gücü istiyordun ki ? Haklısınız araba küçük ve hafif ancak bu segmentte çok daha güçlü arabalar mevcuttur.

Bu arabayı 2 farklı motor seçeneği ile alabilirsiniz. Bu seçenekler:

Atmosferik 1.2 litre büyüklüğünde

  • Atmosferik 1.2 litre büyüklüğünde 84 beygir ve 118 NM tork üreten bir motor,
  • Turboşarjlı 3 silindirli 1 litre 100 beygir ve 172 NM tor üreten bir motor.

Ülkemizde her 2 motor seçeneği de aynı vergi diliminde olduğundan dolayı aradaki fiyat farkı az ise turboşarjlı motoru almak bana daha mantıklı geliyor.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir