Huawei Watch 3 Pro New Alınır mı? Tercih Edilir mi?

Çeşitli kısıtlamalar altında olmasına rağmen Çinli Huawei markası gerçekten çok başarılı bir şekilde ilerliyor. Bu kadar kısıtlama altında oluşturmuş olduğu cihazlar ve yazılımlar ile markanın çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Akıllı saat sektöründen çekilmeyen firma yeni akıllı saati olan Huawei Watch 3 Pro New modelini tanıttı. Peki Huawei Watch 3 Pro New alınır mı?

Huawei Watch 3 Pro New Özellikleri

1.43 inçlik 466 x 466 piksel AMOLED ekran ile model geliyor. Çözünürlük kare bir ekran imajı veriyor olsa da model yuvarlak ekran tasarımıyla karşımıza çıkıyor. Titanyum alaşımlı gövde yapısı sayesinde saat dayanıklı bir yapıya sahip duruyor. Eh, öyle de olması lazım. Sonuçta kolumuzdaki saati yürürken hep bir yerlere vurabiliyoruz. Doğal olarak Android Wear işletim sistemi yerine HarmonyOS 3.0 ile geliyor.

Nabız takibi, vücut ısısı takibi ve uyku takibi gibi gelişmiş sensörlere saat ev sahipliği yapıyor. Ancak bu sensörlere rağmen kandaki oksijen ölçümüne saatte yer verilmemiş. İşin açıkçası bu özelliğin olmaması çok saçma geldi. Malum hastalık ile bu özellik iyi bir pazarlama taktiği haline gelmişti. Ben bu sebepten dolayı kandaki oksijenin bu saatte olmamasını pek hoş karşılamadım. ECG var, evet.

2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama seçeneği ile model geliyor. Bu 2 rakam yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Şarj konusuna gelecek olursak, gelişmiş modda 4 güne kadar dayanıyormuş.

Huawei Watch 3 Pro New Alınır mı?

Ülkemizde neyin fiyatı uygun ki? Evet, biliyorum ama kendince bu akıllı saatin fiyatı iyi diyelim. En azından öyle kabul edelim. Kandaki oksijen sensörünün olmaması dezavantaj. Ne kadar büyük bir dezavantaj? Bu tartışmaya açık bir konu. Malum hastalık ile kanındaki oksijeni her gün ölçmek için eczaneden ölçüm cihazı alanları tanıyorum. Bu tipteki insanlar için kandaki oksijeni ölçememek büyük problem.

Huawei marka akıllı saatleri ön plana çıkaran özellik batarya sürelerinin iyi olmasıdır. Huawei’in akıllı saatleri 2 haftaya varan kullanım süresi sunabiliyor. Evet, özellikleri bu cihazdan belki iyidir belki kötüdür. Tasarımı belki iyidir belki kötüdür. Ancak Huawei marka bir akıllı saatin bataryası 4 güne kadar dayanacaksa ben o akıllı saati tercih etmem 🙂 Tabi tercih sizin.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir