Herkes Haddini Bilsin ! – Doğru Tool ve Programlama Dili Seçimi

Bir yazılım geliştiricisi olarak meslektaşlarım ve bu işi hobi olarak yapanlar için nacizane bir tavsiyem bulunmaktadır. Lütfen elimizdeki görevler için doğru araçları ve doğru dilini seçelim. Araçlar ve programlama dilleri haddinizi bilin ! Yazılım geliştirme adımlarından belki en önemlisi geliştirmeye başlamadan önce izlenecek olan yolun çizilmesidir. Bu yolda yürürken bizlere bu yolda eşlik edecek yardımcıların seçilmesi de çok önemlidir. Çizmiş olduğumuz yolda en çok bize yardım edecek yardımcıları seçmek ve işimizi kolaylaştıracak yardımcılar seçmek gerekmektedir. Bu sebepten dolayı neredeyse hepimizin yapmış olduğu hatalı davranış olan Doğru Tool ve Programlama Dili Seçimi konusunu videoda ele aldım.

Doğru Tool ve Programlama Dili Seçimi

Her yazılım geliştiricinin kendini daha rahat hissettiği bilgi seviyesinin çok daha iyi olduğu araçlar ve programlama dilleri vardır. Beyin yapısı gereği kimse rahatını bozmak istemeyeceğinden dolayı işlerini ve görevlerini bu araçları kullanarak ve bu programlama dilini kullanarak yapmak isteyecektir.

Ancak bu geliştirmekte olduğumuz yazılımın işleyişi ve sistemi işleyişi açısından uzun vadede performans ve güvenlik problemleri başta olmak üzere bir çok problemi doğuracaktır. Bundan dolayı her işi erbabına bırakmak gerekmektedir.

Her programlama dilinin ve her aracın iyi olduğu spesifik görev vardır. Bu dilleri ve araçları iyi olduğu görevlerde kullanmanız dileğiyle. Rahatınızı bozun ve sistemi açıklardan kurtarın.

Programlama dilleri ve araçlar haddinizi bilin !

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir