Hayalet Ekranlı Minibüs – 2020 Transporter

2020 Transporter ve Caravella tanıtıldı. Tanıtılan bu minibüs serisi bir hayli beni etkiledi. Zaten en başından beri Transporter ve serisini çok seviyordum. İç kısmı özel VIP tasarıma sahip minibüslerin tadını yaşayan bilir. Bu tadı minibüs sizi özel kıldığı için değil size gücü, büyüklüğü ve teknolojiyle buluşmuş rahatlığı sunduğu için alan almıştır.

2020 Transporter Teknoloji Sensörleri İle Doldurulmuş

Ülkemizde en çok satılacak olan boş modeli bir kenara koyuyorum. En dolu modeli ele alarak yazıma devam edeceğim. Piyasadaki en dolu minibüs diyemem ancak teknolojik donanım seviyesinde bu güne kadar üretilmiş en dolu Transporter serisi tanıtıldı diyebilirim.

Şoföre Kolaylık Sağlayacak Teknolojik Minibüs

Minibüs serisinin kokpitine geçtiğiniz zaman ilk dikkati çeken hayalet ekranlı kadranlar olacaktır. Hayalet ekranlı kadranı bir minibüste görebilmek gerçekten beni çok sevindirdi. Büyük ya da çerçevesiz bir hayalet ekran değil ancak hayalet ekran. Hayalet ekranı sadece tasarımsal bir gösteriş olarak düşünmeyin. Navigasyonu şoförün gözünün önüne getirmek gibi bir çok şoföre minibüsü kullanmayı kolaylaştıracak iş yapabiliyor. Sağ tarafta bulunan 9.2 inçlik multimedya ekranı araç hakkında bir çok bilgiyi kullanıcıya sunuyor. Bunun yanı sıra sevindirici bir haber veriyorum: Dokunmatik ekran boş modellerde de kendini gösterecek.

Elektrik Destekli Hidrolik Küçük Direksiyon

Hep alışmışızdır büyük araçların direksiyonunu da büyük ve ağır görmeye. Alışılmışın dışında ve olması gerektiği gibi gelişen teknoloji ile ticari araçların direksiyonları da küçülüyor ve hafifliyor. Şehir içerisinde manevralar sırasında ve özellikle park ederken küçük direksiyonun tadına bakan bir kişinin küçük direksiyonu tercih edeceğinden hiç şüphem yok. Korkmayın doğal olarak hız arttıkça direksiyon da ağırlaşacaktır.

2020 transporter kokpit

Sesli kontrol, kablosuz Apple CarPlay, şerit takibi ve acil fren sistemi gibi teknolojik donanımlar bu minibüste varken ve karşınızda böylesinde güzel bir kokpit varken ticari bir araç ya da herhangi bir minibüs kullandığınızı anlamanız bence pek mümkün olmayacaktır. Bu kadar büyük bir araç kendi kendine park edebiliyor inanabiliyor musunuz? Üstelik bu otomatik park sistemi arkada dorse bağlıyken de çalışmaktadır. Kamyon yada tır sonrası oluşan hava boşluklarından sizin minimum etkilenmeniz için çalışan bir özellik var ki çok iş göreceğine eminim.

7 ileri DSG şanzıman ve ayarlanabilir şase kontrolü sayesinde spor bir araç mı kullanıyorsunuz minibüs mü belli değil. Binek araçlardan alışık olduğumuz süspansiyon, gaz tepkisi ve şanzımanın karakterine etki eden sürüş modları minibüste bulunmaktadır, üstelik spor modu da bulunuyor. Kimse kusura bakmasın iç hacim ya da yükleme eşiği gibi bilgileri konuşmayacağım. Bu konulara hem hakim değilim hem de taşıyıcı yani Transporter benim gözümde şu anda ticari kimliği ile değil otomobil kıvamına gelmiş bir uzun yol canavarı olarak gözüküyor.

Tasarımı Aynı Bir Farlar ve Tampon Değişmiş

Kesinlikle ülkemizde bu araç serisi için duyacağınız yorum budur! Arkadaşlar araç makyajlı bir seridir. Şase üzerinde herhangi bir değişiklik olmadığından dolayı tasarım üzerinde çok bir değişiklik aramayın. Zaten dikdörtgen tasarımlı bir minibüsü ne kadar değiştirebiliriz ki? En fazla ya sivrileştirir ya da yuvarlatırız. Tasarım aynı diye minibüste herhangi bir değişiklik yok demeyin. Aynı zamanda şunu da belirtmek isterim ki büyüyen ön ızgara tasarımdan çok güçlü motor seçeneğinin rahatça soğuyabilmesi için büyütüldü.

Ülkemizde en çok göreceğimiz 2020 model Transporter ! Hatta ben biraz bonkör davrandım led ve sis farlı paketi seçtim. Eğer bu paketin daha boşu gelirse ülkemize onu daha sık görürüz diye düşünüyorum.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir