Güneş Enerjili Powerbank Ömür Biter O Şarj Olmaz

İlk gördüğümden hatta ilk duyduğumdan beri fikir olarak çok hoşuma giden ve beğendiğim bir powerbank tipidir. Yenilenebilir enerji kaynağı ile bir güç ünitesini şarj edeceksiniz ve bu gün ünitesi ile daha sonra istediğiniz cihazı şarj edebileceksiniz. Güneş enerjili powerbank, dağcılık ve kamp hayatı ile uğraşanlar için bulunmaz bir nimettir. Ben bile bu sporlar ile uğraşmadığım halde sırf yaz tatillerini düşünerek bir tane almayı düşünmüştüm. Hatta Powerbankli bir sırt çantası bile almayı düşünmüştüm.

Güneş Enerjili Powerbank Alırsanız Marka Alın

Sen de mi marka takıntısı olan insanlardansın ? Hayır, değilim ancak emeğinizin çöpe gitmesini de istemem. Hepiniz görmüşsünüzdür ki AliExpress gibi Çin uyruklu web sitelerde güneş enerjili powerbankler çok uygun fiyatlara bulunmaktadır. Bu tip ürünleri Çin’den almak biraz kumar oynamak gibidir.

  • Büyük kapsamlı piller patlayıcı etkisi nedeni ile gümrükte problem yaşatabilir.
  • 20.000 mAh ya da 10.000 mAh gibi büyük kapasiteli bir güç ünitesi gerçekten de bahsedildiği kadar büyük olmayabilir. Bunu şikayet edebileceğiniz ya da ispatlayabileceğiniz muhattap bulmak zor olabilir.
  • Şarj ederken ya da şarj olurken ani voltaj / akım iniş ve çıkışları hem cihazlara hem de sizin sağlığınıza zarar verebilir.

Asıl değinmek istediğim konu da şudur:

Büyük kapsamlı bir güç ünitesini evdeki elektrik ile 1 ya da 2 amper akım veren bir şarj aleti ile şarj etmek çok uzun süre vakit alabiliyor. Bu durum Çin’de üretilmiş ve çok kaliteli olmayan bir güç ünitesi ile ne kadar uzun sürer bir tahmin edin. Bu durumun canlı örneklerini küçük bir Google araştırması ile görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir