Greenroom Nedir ? Greenroom Uygulaması Nasıl Çalışır ?

Pandeminin etkisi ile evlere kapandığımız günlerde internet üzerinden sosyalleşmek tek sosyalleşme biçimimiz oldu. Çok şükür, bu kadar sıkı yönetilen bir kapanma sürecini aştık ancak bu süreç içerisinde Zoom ve Clubhouse gibi uygulamalar kullanım oranlarını bir hayli arttırdılar. Bu artıştan Spotify da nasibini almak istedi ve çalışmasını bizimle paylaştı. Spotify’ın yeni uygulaması Greenroom Nedir ?

Spotify Greenroom Nedir ?

Dünyanın en popüler çevrimiçi müzik ve podcast platformu olan Spotify tarafından Greenroom uygulaması Android ve iOS işletim sistemini kullanan cihazlar için yayınlandı.

Şimdilik ayrı uygulama üzerinden çalışan Greenroom ilerleyen günlerde Spotify içerisinde entegre edilece internetteki bazı kaynaklarda dedikodu olarak dolanıyor.

Spotify Greenroom Uygulaması Nasıl Çalışır ?

Çok kısaca açıklamak gerekirse Clubhouse’un Spotifycası diyebiliriz. Greenroom kullanıcıları uygulama üzerinden diledikleri sohbet kanalına katılıp, görüş bildirebilir ya da dinleyici olarak sessiz kalabilirler. Bir söz isteme butonuna basarak (çok tanıdık geldi değil mi?) söz isteyip konuyla ilgili fikrinizi beyan edebilirsiniz.

Clubhouse modası geçti diye düşünüyordum. Ancak sonradan hatırladım da Android kullanıcıları için bu moda hiç tam manasıyla başlayamamıştı ki geçsin. Bu konseptte uygulama yapmayan bir Spotify vardı o da yapmış oldu. Hikaye modası her yere geldi. Bu şekilde uygulamalar geldi bakalım bir sonraki trend ne olacak…

Bu uygulamadan Spotify’ın kullanıcılar ile daha çok etkileşime girip biraz daha sosyal medya platformu havasına bürünmek istediğini anlayabiliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir