Google Play Pass – Başarısız Bir Girişim

Google’ın yeni servisi Google Play Pass ile tanıştınız mı ? Tanışmadıysanız da pek bir şey kaybettiğinizi düşünmüyorum. Muhtemelen hayatınızda bu servisi pek kullanmayacaksınız.

Google Play Pass Nedir ?

Google’ın geliştirmiş olduğu yeni servis ne diyecek olursanız tamamiyle kendisi Apple Arcade’ın Google versiyonu diyebilirim. Apple Arcade’ın ne olduğunu bilmiyorsanız Apple Arcade’i bütün detayları ile anlatmış olduğum yazıya alabilirim sizi.

Kısaca üyelik ücreti ödeyerek reklamsız ve uygulama içi satın alımsız bir şekilde oyun oynayabileceğiniz oyun platformu diyebilirim. Bu tarz servisler özellikle oyun konsollarında çok işe yarıyorlar. Oyun konsollarında oyunların oynama süresi çok daha yüksek ve oyun fiyatları da çok yüksek. Hal böyle olunca oyun servislerine abone olmak çok mantıklı bir hale geliyor.

Apple mobil cihazlarında Apple Arcade ile bu servisin verimli çalışacağını düşünüyorum. Neden derseniz mobil oyun kitlesi reklamlardan bıkmış durumda. Tüm bunlara rağmen Android camiasında bu servisin çok başarılı olabileceğini düşünmüyorum. Çünkü Android kullanıcıları para vermeyi sevmez. İnternetten ücretsiz varyasyonları indirip, kurmak ister. Bunu yapabilmek için de çeşitli yolları bulunmaktadır. Apple mobil cihazları kapalı kutu olduğundan bu yolları pek uygulayamazlar. Bir de Apple kullanıcıları Apple servislerine para vermeye alışıktır.

Reklamsız ve uygulama içi satın alım olmadan oyun oynamak evet, istediğimiz bir oyun oynama deneyimidir. Ancak bu deneyimi Android kullanıcıları çok isteyecek mi ve buna para verecek mi pek ümidim yok.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir