Google Chrome Sekme Gruplama ve İsimlendirme

Eminim siz de benim gibi internette dolaşırken kontrolü kaybediyorsunuzdur. Bir araştırma yaparken birden fazla sekme açıyorum. Aynı zamanda aklıma gelen ya da birisinin bir şey demesi ile yeni sekmeler açıyorum ve tüm bu sekmeler bir birine karışıyor. Bu konu yüzünden bir süredir Google Chrome değil de Opera Web Tarayıcısı kullanıyordum. Hatta Opera’yı kullandığım bu süre zarfında beni Opera’nın hızı bir hayli etkilemişti ve Chrome’un Adı Var Opera’nın Hızı Var başlıklı bir yazı yazmıştım. Google Chrome sonunda bu sekme karışıklılığının önüne geçmek için bir güncelleme yayınladı. Google Chrome Sekme Gruplama özelliği yayınlandı.

Google Chrome Sekme Gruplama

Açmış olduğunuz sekmeleri artık Google Chrome üzerinde gruplayabilirsiniz. Aynı zamanda oluşturduğunuz bu grup sekmelere birer isim verebilir ve sekme grubuna da bir renk verebilirsiniz.

Şimdilik sadece Chrome Beta sürümünde bulunan bu özellik ilerleyen günlerde tüm masaüstü Chrome sürümleri için yayınlanacaktır. Mac, Windows ve Chrome OS başta olmak üzere işletim sistemi fark etmeden tüm cihazlardaki Chromelar yeni güncelleme ile bu özelliğe kavuşacaktırlar.

Opera’nın bağlam özelliğine rakip güzel ve geç kalınmış bir özellik.

Aynı zamanda web sitemiz için geliştirmiş olduğum Google Chrome eklentisini de indirebilirsiniz. Bu eklenti sayesinde ücretsiz bir şekilde bize destek olabilir ve web sitemizdeki son haberleri siteye girmeden okuyabilirsiniz. Google Chrome Teknotra eklentisi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir