Google Analytics Akademisi Sertifika Sistemi

Geliştirilmiş olan web site, mobil uygulama ya da herhangi bir dijital servisin dijital takibini yapmaya olanak sağlayan Google servisini ne kadar tanıyorsunuz ? Bahsetmiş olduğum Google servisinin adı Google Analytics. Bu servisi kullanmak için yazılım geliştiricisi olmanız gerekmez. Bir pazarlamacı ya da işletme sahibiyseniz de bu servisi kullanmanız gerekmektedir. Google Analytics Akademisi yeni bir eğitim serisi başlattı.

Google Analytics Akademisi Eğitim Serisi

Bu eğitim serisinin her bir üyesini tamamladıktan sonra ilgili üye ile ilişkilendirilmiş sertifikayı alabilirsiniz. Bu sertifikalar dijital ortamdan verilmektedir. Yani size sertifikaya ait bir link verilmektedir. Bu link üzerinden 2 yıl geçerli olan sertifikanızın PDF halini indirebilirsiniz.

Google Analytics Akademisi

Bu sertifikalardan ilki yeni başlayanlar için Google Analytics‘dir. Bu eğitimin içeriği hesap oluşturma, izleme kodu uygulama, temel raporları analiz etme, hedef ve kampanya izleme ayarlarını yapmaktır.

Google Analytics Sertifikası

İlk sertifikayı aldıktan sonra 2. eğitime geçebilirsiniz. Bu eğitimin adı İleri Düzey Google Analytics’dir. Bu eğitimin içeriği veri toplama, işleme ve yapılandırmanın yanı sıra daha karmaşık analiz ve pazarlama araçlarıdır.

Son sertifika olan ve ücretsiz sürüm Google Analytics’ten kendini ayıran eğitim içeriğinin adı da Google Analytics 360’a Giriş‘dir. Bu eğitimin içeriği ise BigQuery, Google Marketing Platform ürünleri ve Google Ad Manager’la entegrasyonu kapsamaktadır.

Bir mobil uygulama, web sitesi ya da herhangi bir dijital servisin kullanıcılar ile etkileşimini takip etmek istiyorsanız bu eğitimlere katılıp sertifikaları özgeçmişinize eklemenizi öneririm.

Eğitimlere Google Analytics Akademi adresinden ulaşabilirsiniz. Söylemeyi unuttum galiba ama bu eğitimler ve sertifikalar ücretsizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir