Galaxy Note 10 Telefonu Kapatmak Nasıl?

Samsung Galaxy Note 10 ve Note 10+ tasarımı ile ilgimi üzerine topladı. Galaxy Note serisini zaten hep severdim. Kişinin günlük hayatında olduğu gibi iş hayatında da büyük kolaylık sağlayan nadir mobil cihazlardan diyebilirim. Üretkenlik ve verimlilik açısından bana göre kullanıcıya çok büyük artılar sunan bir mobil cihaz serisidir. Evet günlük hayatta bir telefonda kaleme ihtiyaç yoktur ancak iş tablete geldiği zaman bana göre tablete ihtiyaç vardır. Bu telefonun da hem tablet hem telefon olduğunu düşünürsek kaleme sahip olması şaşırtmıyor ve gayet normal karşılıyorum. Dokunmatik ekranlı akıllı cep telefonları hayatımıza girdiğinden beri cihazı kapatmanın yolunu hepimiz biliyoruz. Ekran kilitleme tuşuna uzun basmak. Bu metot neredeyse marka ve model fark etmeksizin aynı diyebilirim. Ancak bu Samsung bozdu! Samsung Galaxy Note 10 telefonu kapatmak bu şekilde olmuyor.

Galaxy-Note-10-kapatmak-480x650

Samsung Bixby Tuşu Galaxy Note 10’da Bulunmuyor

Samsung bir süredir mobil cihazlarında Bixby tuşu bulunduruyor. Bana göre bu çok gereksiz bir hareket. Bixby her ülkede ya da her dilde kullanılamayan bir yardımcı asistan. Sen her ülkede satılan cihazında desteğini vermediğin bir asistanın tuşunu veriyorsun. Samsung bu çok saçma bir hareket. Kardeşim bizim böyle bir servisimiz var. Ama sen bulunduğun ülke ya da kullandığın dil nedeni ile bu servisi kullanamazsın, kullansan da anlamazsın. Ama al bak bu tuşa basıp servisi çağırabilirsin. Ayrıca bu mobil cihazı satın alırken senden bu servisin parasını ve bu tuşun parasını da alacağım haberin olsun. Ah Samsung resmen bizimle eğleniiirseeen.

Samsung Galaxy Note 10 Kapatmak İçin Tuş Kullanılmıyor

Samsung Galaxy Note 10 kapatmak için ekran kilitleme tuşunu kullanmanıza gerek yok. Cihazı kullanırken ekranı kilitlemek için bu tuşu kullanabilirsiniz, evet. Bu gelenekselleşmiş bir durum ve çok şükür bu henüz değişmedi. Bu değişikliğe henüz hazır değilim. Galaxy Note 10’da ekran kilitleme uzun basarsanız, karşınıza Bixby gelecektir. Ne kadar uzun bastığınızın herhangi bir önemi olmaksızın Bixby açılacaktır. Galaxy Note 10 telefonu kapatmak için bildirim panelini aşağıya doğru indirip sağ üstte bulunan güç düğmesine basmanız gerekmektedir. Bunu yaptığınız taktirde karşınıza ekran kilitleme duşuna uzun bastığınızda gelen menü gelecektir. Samsung bu sefer Bixby için ayrı bir tuş yapmamış.

Umarım gelen güncellemeler ile bu durum değiştirilebilinir. İsteyen kullanıcı bildirim paneline Bixby butonu koyup kilitleme tuşuna uzun basınca telefonu kapatabilir. Dileyen kullanıcı ise tuşa uzun basarak Bixyby’yi açabilir.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir