Forza Horizon 5 Minimum Sistem Gereksinimleri

Araba sevdalılarının merakla beklediği yeni oyun için beklenen tarih bildiğiniz üzere açıklanmıştı. Oyuna ait ilk fragman videosunu yayınlayan geliştirici firma bizlere fragman içerisinde oyunun 9 Kasım 2021 günü çıkacağını açıklamıştı. Fragmanı izlemek için ve çıkış tarihine ait bilgileri hatırlamak için Forza Horizon 5 Çıkış Tarihi Açıklandı Fragmanı Yayımlandı yazısına göz gezdirebilirsiniz. Oyunu bilgisayarda oynayacakların sorduğu soruya da firma açıklık getirdi. Forza Horizon 5 Minimum Sistem Gereksinimleri nedir?

Oyunun Oynanacağı Platformlar

Tahmin edeceğiniz üzere bu oyun herhangi bir PlayStation modeli için yayımlanmıyor. Üzücü bir durum ancak Microsoft bu konuda ağırlığını konuşturuyor. Yeni araba oyunu Xbox Series X/S, Xbox One ve bilgisayara gelecek. Oyun konsollarında oyun oynamayı sevmeyenler ya da oyun konsollarında oyun fiyatlarının pahalı olmasından şikayet edenler bu oyunu bilgisayarlarında oynayacaklar. Bu arada oyun ilk günden itibaren Xbox Game Pass’te yer alacaktır.

Forza Horizon 5 Minimum Sistem Gereksinimleri

Lafı fazla uzatmadan can alıcı sorunun cevabını ben vereyim.

  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşlemci: Intel i3-4170 3.7Ghz ya da Intel i5 750 2.67Ghz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Grafikler: NVIDIA 650Ti ya da AMD R7 250x
  • DirectX: Sürüm 12
  • Depolama: 80 GB

Açıklanan tablodaki verileri önerilen değil minimum sistem gereksinimleridir. Bu donanım seviyesinde oyunu ultra ayarlarda oynayamazsınız. Aynı zamanda oyuna gelen güncellemeler ile birlikte şüphesiz bu oyunun kullanacağı depolama alanı da 80 GB’ın üzerine çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir