Forza Horizon 5 Çıkış Tarihi Açıklandı Fragmanı Yayımlandı

Bir otomobil sevdalısı olarak bu sene piyasada olmasını dört gözle beklediğim oyunlardan birisi de Forza Horizon 5’dir. Benim gibi otomobil tutkunlarının büyük bir heyecan ile beklediği Forza Horizon 5 çıkış tarihi açıklandı.

Forza Horizon 5 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Forza Horizon 5’in desteklediği cihazlar şüphesiz Microsoft cihazlarıdır. Yeni araba oyunu Xbox Series X/S, Xbox One ve bilgisayara gelecek. Oyun ilk günden itibaren Xbox Game Pass’te yer alacaktır. Herhangi bir PlayStation konsoluna destek henüz yok. Tahmin edeceğiniz üzere çok ekstrem bir durum olmadıktan sonra bu destek de olmayacaktır.

Oyunun benim için en etkileyici kısmı tabiki de grafikleri oldu. Yeni nesil oyun konsollarının gücünü oyun sonuna kadar kullanıyor gibi gözüküyor. Bildiğim kadarıyla ışın izleme gibi teknolojileri de oyun kullanıyordu.

Forza Horizon 5 Meksika’da geçiyor. Amerikan filmlerinde bize sunulan Meksika’dan çok daha fazla doğayla iç içe ve renkli bir Meksika bizi karşılıyor. Oyunda Porsche Taycan ve Ford Rubicon gibi bir çok güncel model de bulunuyor. Muhtemelen güncellemeler ile sonradan da yeni arabalar oyuna eklenecektir.

Biz henüz oyun serisinin 5. versiyonunun piyasaya çıkmasını beklerken marka tarafından 6. nesil için çalışmalara da başlandığı söyleniyor. BU demek oluyor ki bu gördüğümüz oyun serinin son oyunu değil.

Playground Games tarafından geliştirilen oyun 9 Kasım 2021 tarihinde piyasaya çıkacak.

Fragman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir