Fiat Tempra SW 4×4 – Herkesin Bilmediği Tempra

Eminim ki station wagon Fiat Tempra modellerini biliyorsunuzdur hatta belki sahip bile olmuş olabilirsiniz bir dönem. Zamanında Tofaş’ın sevilen bir modeliydi ve geniş iç hacmi nedeniyle de tutulan bir model olmuştu. Ama ülkemizde hiç resmi yollarda bu özel otomobilden gelmediği için muhtemelen Fiat Tempra SW 4×4 modelini bilmiyorsunuzdur.

Fiat Tempra SW 4×4 Özellikleri

Fiat Tempra SW 4x4 Özellikleri

Bu model karşıma internette satış yapan bazı yedek parça web sitelerinde çıkıyordu. Bakmış olduğum bazı yedek parçalar bu araç ile uyumlu gözüküyordu. 2.0 litre büyüklüğünde 8 valf 113 beygir üreten bir motora sahip olan bu İtalyan otomobil Brezilya ve Almanya gibi bazı ülkelerde satışa sunulmuştu. Maalesef ülkemizde bu araç satışa sunulmamıştı. Elektronik ve karmaşık yapısına rağmen acaba ülkemizde yeni Renault Toros olur muydu diye düşünmeden duramıyorum.

Avrupa ve Brezilya’da bulunan ikinci el otomobil ilanlarına baktığımda bu arabanın fiyatının 400 ile 1.500 Euro arasında değiştiğini gördüm. Aktarma organlarını saymazsak aslında bu motora sahip bazı Fiat Tempra modelleri ülkemizde de bulunuyor. Tabiki bu aracı 4×4 yapmak ile amaç zorlu off-road koşullarında eğlenmek değil. Karlı ve buzlu yollarda daha iyi bir çekiş gücü sağlayıp daha güvenli bir şekilde yol alabilmektir. Peki başarılı bir 4 çeker sistemi mi var? Bu soruyu bana sormayın. Hiç bu aracı canlı görmedim ve test videolarına da bakmadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir