Facebook Veri Gizliliği Politikası Gerçek Sebebi

Son zamanlarda kullanıcı verilerinin gizliliği bir hayli önem aldı. Bunun kullanıcı tarafındaki boyutuna hepimiz aşinayızdır diye düşünüyorum. Kullanıcı verileri yani bizim verilerimizin gizliliği çok önemlidir. Bu veriler sayesinde bizim tasvirimiz yapılabilir. Son zamanlarda Facebook veri gizliliği politikası bir hayli güncelleme alıyor. Bu güncellemeler sayesinde bizim verilerimizin güvenlik seviyesi arttırılıyor.

Facebook Veri Gizliliği Neden Önemli ?

Bu güncellemeler kullanıcı olarak beni rahatlatıyor ve mutlu ediyor. Zaten verilerimin son derece gizli bir şekilde gizli tutulması gerekildiğini düşünüyorum. Facebook için veri gizliliğinin önemli olduğunu ve benim verilerimin gizliliğinin onlar için de önemli olduğunu anlıyorum. Bunun sebebinin ben ve kişisel verilerim olduğunu düşünüyordum.

Sonuç olarak hukuksal anlamda benim kişisel verilerimin gizli tutulması gerekiyor bunun tek bir sebebi var o da bunlar benim kişisel verilerim. Ancak benim bu saf düşüncem Facebook tarafından verilerin gizliliği konusundaki asıl düşünce değilmiş.

Facebook veri gizliliği asıl sebebi kendilerine bir rakip çıkmaması içinmiş. Benim verilerim kullanılarak benim nasıl bir sosyal medya isteyebileceğim tespit edilebilirmiş. Bu tespit doğrultusunda gerekli çalışmalara başlanırsa benim Facebook yerine yeni kurulan sosyal medyayı kullanacağım düşünülüyormuş.

Kısaca beni adam yerine koyuyorlar da o yüzden verilerimi gizli tutmaya özen gösteriyorlar sanıyordum ancak benden başkaları değil Facebook para kazansın diye benim verilerim gizli tutuluyormuş. Beni ben olduğum için değil de kendilerine bağlayıp daha fazla para kazanmak için verilerimi kullanıyorlarmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir