Facebook Messenger Rooms Nedir ve Rooms Kullanımı

Covid-19 virüsü yüzünden evde kaldığımız şu günlerde çevrimiçi görüntülü görüşme ve toplantı yazılımları bir hayli kullanılıyor. Şu günlerde akraba ziyaretlerimizi de iş çalışmalarımızı da bu uygulamalar üzerinden yapıyoruz desek yeridir. Bu pazar Zoom yüzünden bir süredir karışık bir hal aldı. Zoom, kişisel verileri sızdırıyor ve Zoom kullananların çeşitli hesapları ele geçirilmeyle karşı karşıya gibi rivayetler etrafta dolanıyor. Bu durumu fırsata çevirmek isteyen Facebook hamlesini yaptı ve Messenger Rooms’u tanıttı. Peki ama Facebook Messenger Rooms nedir ?

Facebook Messenger Rooms Nedir ?

Öncelikle şunu söyleyeyim bu yazılım tamamen Zoom rakibidir. Messenger Rooms üzerinden 50 kişiye kadar görüntülü görüşme yapılabilecektir. Zaman sınırlaması da olmayan bu platformda düzenlenen toplantılara katılım yine bir link üzerinden olmaktadır. Linke sahip olan kullanıcılar akıllı cep telefonları ve bilgisayarları üzerinden herhangi bir uygulama indirme gereksinimi olmadan toplantıya katılabilecekler.

messenger rooms toplantı

Kullanmakta olduğu cihazda Facebook Messenger uygulaması olan toplantı katılımcıları bazı ayrıcalıklara sahip olacaklar. Uygulamaya sahip olan kullanıcılar çeşitli arkaplan ve efektler başta olmak üzere bir çok AR filtresine erişebilecekler.

Ben bir toplantı düzenleyicisi olsam Zoom kullanmak yerine Messenger Rooms kullanırım çünkü Facebook’un ilk zamanları başta olmak üzere başı güvenlik ihlalleri ile bir çok kez derde girmişti. Bundan dolayı ipin ucunu çok daha sıkı tutacağını düşünüyorum.

Facebook Messenger uygulamasını Android iOS Mac OS ve Windows işletim sistemi kullanan cihazlara kurabilirsiniz. Facebook üyeliğiniz yok ancak Instagram üyeliğiniz varsa da Messenger Rooms’u kullanabilirsiniz.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir