Elektrikli Fiat Linea 200 KM Menzile Sahip

Elektrikli otomobil segmenti büyük bir ilerleme kat ederken bir zaman önce gözümden kaçmış bir detayı sizinle paylaşmak istedim. Emin Şirketler Grubu 2015 yılında Elektrikli Fiat Linea dönüşümü yapmış. Bu haberi 4 yıl gecikmeli de olsa sizinle paylaşmak istedim.

Elektrikli Fiat Linea Özellikleri

Ülkemizde bir süre üst üste en çok satılan binek otomobil Fiat Linea, Emin Şirketler Grubu sayesinde %100 elektrikli hale getirildi. 2 farklı model ile ortaya çıkarılan bu Fiat Linea’nın devamını nedense hiç göremedim. Hatta 4 yıldır varlığından bile ilk defa haberdar oldum.

170 km/h maksimum hız yapabilen araba nerede şarj ettiğinize bağlı olarak 1 ile 8 saat arasında şarj olabilmektedir. Arabanın pil ömrü 8 sene ya da 350 bin kilometre olarak açıklanmış. Motor ömrü ise 2 milyon kilometre olarak açıklandı. Bu değer Tesla bile 1 milyon kilometre yaparken elde edemedi.

2015 model bir Fiat Linea üzerine inşa edilen bu araba 200 km menzile sahiptir. Motoru 56 kW (76 beygir ve 150 nm tork) gücünde ve pili 29 kW’dır. Sıradan elektrikli otomobiller gibi 0-100 hızlanması iyi değil. 15 saniyede 0’dan 100 kilometre hıza çıkabiliyor.

2016 yılında bu arabanın seri üretimine başlanacağı yönünde açıklamalar yapılmış. Bu araba için gerçekten seri üretime başlandı mı ya da satın alan mı olmadı anlayamadım. Ancak arabayı ne yollarda görebildim ne de haberini çok duyabildim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir