Efsane Kasa Corolla Sorunsuz – Özel Arabalar 19

Bazı arabalar vardır ki çok özeldir. Kimisi çok hızlıdır, kimisi otomotiv tarihinin gelişiminde büyük rol oynamıştır kimisi de kullanıcılarını çok memnun bırakmıştır. Bu tarz arabaları özel arabalar yazı serisinde görebilirsiniz. Bu sefer problemsizliği ile kullanıcılarını son derece memnun bırakmış olan efsane kasa Corolla için bir yazı yazıyorum.

Efsane Kasa Corolla

1993 ve 1998 yılları dahil olmak üzere üretilen Toyota Corolla kasa kodu AE101 olarak tarihe geçmiştir. Satıldığı yıllarda bu arabalar satış rekorları kırmıştır. Karbüratörlü ve enjeksiyonlu olmak üzere çeşitli motor seçenekleri bulunmaktadır. Bu motor seçenekleri 1.3 ve 1.6 litre hacimli motorlardır. Yani yapısı gereği ile çok yüksek güçte değiller ve bu araba ile aileler hedef alınmıştır.

Çeşitli donanım seviyelerinde satışa sunulan bu arabanın en full paketinde 4 cam otomatik, kadife koltuklar, ABS, sürücü hava yastığı ve hidrolik direksiyon bulunmaktadır. Yapısı itibariyle rakiplerine göre yere çok daha yakın bir arabaydı.

Kullanıcıları bu arabadan çok memnun kalmıştır. Arabalarını çok yüksek kilometrelere kadar rutin bakımlar haricinde servise gitmediklerini bir çok kez dile getirmişlerdir.

Araba bu kalitesi sayesinde ikinci el piyasasında muadillerine göre çok daha pahalı satılmaktadır. Arabanın namı yeni nesillerinin de yüksek satışlar elde etmesinde rol oynamıştır. Japon arabaları arıza yaratmaz lafında bence bu arabanın etkisi de vardır.

Efsane kasa Corolla varsa sorun yok !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir