E-Devlet Nöbetçi Eczane Bul Uygulaması Nasıl Çalışır?

E-Devlet üzerinden bir çok devlet kurumuna gitmeden internet üzerinden bilgisayar ya da mobil cihaz kullanarak bir çok işlemi yapabiliyoruz. Her geçen gün E-Devlet hizmetlerine bir yenisi ekleniyor. Her uygulamada olduğu gibi E-Devlet de yaşam döngüsünü devam ettiriyor. E-Devlet nöbetçi eczane bul uygulaması kullanıma açıldı.

Biliyorum, nöbetçi eczane bulabilmek için bir çok mobil uygulama ve web site bulunuyor. Bu web site ve mobil uygulamaların neredeyse hepsi tek bir kaynak üzerinden besleniyor. Bundan emin değilim ancak öyle olduğunu düşünüyorum. Tasarımından mıdır nedir bilmem ama ben her zaman bu uygulamalara güvenemiyorum. Her kullanışımda acaba bu eczane açık mıdır diye düşünüyorum. E-Devlet de aynı kaynağa bakarak bize bilgileri sunacak olsa bile (öyle mi bilmiyorum) ben E-Devlet’e daha fazla güveniyorum.

e-Devlet Nöbetçi Eczane Bul Uygulaması Nasıl Çalışır?

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTC) – Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti olarak isimlendirilen bu servise Google üzerinden, E-Devlet üzerindeki arama menüsünden ya da bu adresten erişebilirsiniz.

Sistem üzerinden nöbetçi eczane aratmak için E-Devlet’e giriş yapmanız gerekmemektedir. Buna gerçekten çok sevindim. Nöbetçi eczane ararken zaten çoğu zaman panik bir durumun içerisinde oluyoruz. Bir de E-Devlet’e giriş yapma heyecanını yaşamaya hiç gerek yok.

Adrese girdiğinizde karşınıza yukarıdaki sayfa gelecektir. Yukarıdaki sayfadan nöbetçi eczane bulmak istediğiniz ili ve tarihi seçtiğinizde karşınıza nöbetçi eczanelerin listesi çıkacaktır.

Yukarıdaki listeyi isterseniz seçtiğiniz ilçeye göre filtreleyebilirsiniz. Listede bulunan her eczaneyi haritada göster diyerek haritadaki yerini de görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir