Dynamics CRM Veri Yönetimi Ayarları Nedir Ne İşe Yarar ?

Microsoft Dynamics 365 CRM yazılımı ayarlarında bulunan veri yönetimi ayarları ne işe yarar ? Data management olarak geçen bu ayarlar sekmesinde ne gibi ayarlar bulunmaktadır ? Dynamics CRM Veri Yönetimi Ayarları Ayalar > Veri Yönetimi yolu izlenerek açılmaktadr.

Dynamics CRM Veri Yönetimi Ayarları

Dynamics Crm Yinelenen Saptama Ayarları

Yinelenen Saptama Ayarları: Dynamics 365 veritabanına bir kayıt eklendiğinde ve bu kayıttan veritabanında bir ya da birden fazla adet bulunuyorsa bunların saptanma durumu ve saptanma sonrası olacak işlemlerin ayarlandığı kısımdır. Buradan saptama kurallarının aktiflik durumu ve şartlara göre aktiflik durumu güncellenebilmektedir. Bu şartları yukarıdaki ekran görüntüsünde görebilirsiniz.

Yinelenen Saptama Kuralları: Bu menüden yinelenen saptama kurallarını listeleyebilir ve yenilerini oluşturabiliriz. Herhangi bir yineleme saptama kuralını deaktif edebilir ve durumunu güncelleyebiliriz.

Yineleme kuralı filtre

Kuralların bir ismi, durum açıklaması, açıklaması ve filtresi bulunmaktadır. Bu bilgilere saptama kuralının Genel ayarlarından ulaşabilirsiniz. Kural için oluşturacağınız filtrelemeyi bildiğiniz Dynamics Crm filtreleme kuralları ile oluşturabilirsiniz.

Eğer saptama kuralı aktif ve saptama ayarları da etkinleştirilmiş ise potansiyel çoklanan kayıt kaydedilirken ya da güncellenirken kullanıcı hata alacaktır.

Yinelenen Saptama İşleri: Tanımlanmış olan saptama kurallarını manuel olarak çalıştırabileceğiniz kısımdır.

Dynamics crm toplu kayıt silme

Toplu Kayıt Silme: Dynamics veritabanında bulunan kayıtları topluca silebileceğniz kısımdır. Buradan bir varlık seçmelisiniz ve bu varlığa ait hangi kayıtların silineceğinin filtresini oluşturmanız gerekmektedir.

Veri Eşlemeleri: Bu kısımda toplu içeri alımlar için verileri eşleştirme kurallarınızı oluşturabilirsiniz.

Almalar: Veri listesini Dynamics veritabanına aktarmak için kullanılan kısımdır. Excel belgesinde bulunan her bir satırı içeri almaktadır. Satırda bulunan veri veritabanında varsa kayda ait bilgileri satırdaki ile güncellemektedir.

Veri alma şablonları dynamics crm 365

Veri Alma Şablonları: Bir varlıktan toplu bir şekilde Dynamics veritabanına eklemek için kullanabileceğiniz şablonları indirebileceğiniz kısımdır.

Örnek Veriler: Sisteme örnek olması açısından bir kaç varlık kaydı bu ekranda ekleyebilirsiniz.

Veri Şifreleme: Bu ekranda tanımlamış olduğunuz şifreye göre program çalışırken verilerinizi Dynamics veritabanına şifreleyerek kayıt edebilirsiniz.

Alan Çevirilerini Ver & Al : Çoklu dil kullanan Dynamics Crm uygulamaları için verilerin dil çeviri işlemlerinin yapılabileceği kısımdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir