Dynamics CRM Güvenlik Ayarları Nedir ve Nasıl Yapılır ?

Dynamics Crm 365 iyi bir güvenlik alt yapısı kullanmaktadır. Bunun yanı sıra program içerisinde de güvenlik anlamında bir çok özelliği kullanıcılara sunmaktadır. Bu özellikleri yapılandırmak için Ayarlar > Güvenlik yolunu izleyebilirsiniz. Dynamics CRM güvenlik ayarları sekmesinde neler var ?

Dynamics CRM Güvenlik Ayarları

Kullanıcılar: Bu kısımdan sisteme kayıtlı olan kullanıcı listesini görebilir veya yeni bir kullanıcı ekleyebilirsiniz. Sistemdeki her bir kullanıcıya departman, takım ve güvenlik rolü atayabilirsiniz.

Takımlar: Bu kısımdan sisteme kayıtlı olan takımların listesini görebilir veya yeni bir takım ekleyebilirsiniz. Sistemdeki her bir takıma güvenlik rolü atayabilirsiniz.

Güvenlik Rolleri: Sisteme tanımlanan güvenlik rolleri belirtmiş olduğunuz kurallara göre tanımlanmaktadır. Bu kurallar varlıklar üzerindeki okuma, yazma, değiştirme ve atama gibi eylemleri barındırmaktadır. Güvenlik rolları takımlara ya da kullanıcılara atanabilmektedir.

Güvenlik rolleri hiyerarşik bir yapı kullandığından dolayı bir departmana atanan güvenlik rolü o departman altındaki takım ve kullanıcılara da tanımlanmaktadır. Aynı durum takımlar ve takım üyeleri arasında da geçerlidir.

Departmanlar: Dynamics Crm kullanıcı hiyerarşisinde organizasyon ve takımlar arasında bulunan katmandır. Sistemdeki departmanları listeleyebilir ve yeni bir departman ekleyebilirsiniz.

Alan Güvenlik Profilleri: Spesifik varlıklar içerisinde tanımlı olan alanların güvenlik kurallarını tanımlayacaksanız bu menüyü kullanmalısınız.

Hiyerarşi Güvenliği: Sistemde bulunan hiyerarşi güvenliği aktive / deaktive edebilirsiniz. Varlıklar üzerinde hiyerarşi güvenliği özelliğini konfigüre edebilirsiniz.

Konumlar: Firmanın hiyerarşi yapısına yeni bir çalışan pozisyonu oluşturabilir ve mevcut olanları listeleyip güncelleyebilirsiniz.

Erişim Takımı Şablonları: Sisteme takım şablonu ekleyip mevcut erişim takımı şablonlarını görebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Tüm Dynamics Crm yazıları için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir