Dynamics CRM Denetim Geçmişi İzleme

Oluşturmuş olduğunuz Dynamics CRM projesi özellikle çok kullanıcı tarafından kullanılıyor ve arkaplanda çalışan iş akışlarınız varsa Dynamics Crm denetim geçmişi sizin için çok önemli bir konu olacaktır. Dynamics CRM varlıkları ve kayıtları geçmişe dönük denetim yapmanıza yapısı gereği izin vermektedir.

Dynamics CRM Denetim Ayarları

Denetim ayarları menüsüne Ayarlar > Denetim yolunu izleyerek erişebilirsiniz. Denetim ayarları organizasyon seviyesinde, varlık seviyesinde ve varlığın alanı seviyesinde tanımlanabilmektedir.

Global Denetim Ayarları

Dynamics CRM üzerinden denetim takibi yapabilmek için ilk olarak buradan Denetimi Başlat seçeceğini işaretlemeniz gerekmektedir. Denetim Kullanıcı erişimi seçeceğini de aktive ederek sisteme giriş yapan kullanıcı bilgilerinin de tarihçesini tutabilirsiniz. Denetimleri buradan size verilen varlık grupları için aktif hale getirebilirsiniz. Farenizi bu grup isimlerinin üzerine götürdüğünüzde size bir tooltip içerisinde varlık listesini gösterecektir.

Varlık ve Alan Denetim Ayarları

Bu menü sizin sistemi özelleştir menünüzü açacaktır. Denetimini yapmak istediğiniz varlığın, varlıklar listesinden seçmiş olduğunuz varlık için Denetim seçeceğini işaretlemeniz gerekmektedir.

Aktivite varlığı denetime açılamaz ancak aktivite varlığından türeyen varlıklar denetime açılabilmektedir.

Denetim işlemi:

  • sadece okuma işlemleri için,
  • metadata değişikliği için,
  • varlığa ait notlar için ve ekler için yapılamamaktadır.

Denetim Özet Görünümü

Bu grid üzerinden hangi varlığın kim tarafından hangi işlem ile değiştirildiğini rahatça görebilirsiniz. Griz üzerindeki kayıda basarak kayıda erişip daha detaylı bir denetim geçmişine bakabilirsiniz.

Bir varlık ya da kaydı açtığınızda varlık üzerinden denetim geçmişi diyerek bu varlıkta hangi alanların ne zaman kim tarafından değiştirildiğini görebilirsiniz.

Aynı zamanda Crm’in kurulu olduğu SQL’e erişiminiz varsa AuditBase üzerinden denetimleri denetleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir