Düşünce Tahtanız Muse iPad Uygulaması Tavsiyesi

Bir iPad kullancısıysanız ve elinizde bir de hangi nesil olduğu önemsiz bir Apple Pencil varsa Muse iPad uygulaması kesinlikle indirmenizi öneririm. Bir şeyi düşünürken ya da bir plan yaparken elinize bir kağıt alıp karalama yaparak ya da düşüncelerinizi kağıda yazarak düşünüyorsanız bu uygulama tam sizin için yaratılmış diyebilirim.

Muse iPad Uygulaması Düşünce Tahtanız

Size büyük boş bir beyaz tahta veren uygulama düşüncelerinizi kağıda aktarmanın en iyi yolu ! Bir araştırma ya da bir plan yapıyorsanız genelde bu işlemi adım adım not olarak kendinize bir tahta oluşturuyor olabilirsiniz ya da benim gibi her şeyi kağıda aktararak kağıt üzerine oklar çizerek adım adım ne olacağını da yazıyor olabilirsiniz. İşte Muse buradaki büyük kağıt görevini görüyor.

Kağıt üzerine kalem ile el yazısı ekleyebilirsiniz. İnternetten ya da iPad’inizden herhangi bir resim ekleyebilirsiniz. Klavyeden yazı ekleyebilir, yazıları kalemle fosforlu hale getirebilirsiniz ve internet sitesi adreslerini de sayfanıza ekleyebilirsiniz. Sayfa üzerinde yakınlaştırma / uzaklaştırma işlemleri yapabileceğinizi dile getirmeme gerek yoktur herhalde ?

Ben bu uygulamayı bir şeyi planlarken kullanmaya başladım. Mesela şu günlerde 15 yıllık kardeşim İzmir’e tatile gelecek. Ona güzel bir gezi planı çıkartıyorum. Çıkartmış olduğum bu gezi planını PDF belgesi şeklinde kendisine de göndereceğim. Evet, notlarınızı PDF şeklinde dışarı da verebiliyorsunuz. Ya da bu uygulamanın kendine has formatı ile de notlarınızı dışarı verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir