Dünya Hız Rekoru Bugatti 490 km/h ile Güncellendi

Gelişen teknoloji ile birlikte 4 teker kullanarak ilerleyen araçların konforunun arttığı kadar performansları da artıyor. Performans denilince akla gelen Ferrari, Lamborghini, Porsche ve Bugatti gibi firmalar bu sıralarda büyük şovlar yapıyorlar. Bu tarz firmaların araçlarını satabilmek, markalarını satabilmek ve kendi aralarındaki rekabeti gösterebilmek için kullanmış olduğu en büyük koz dünya hız rekoru olarak düşünülebilinir.

Dünya Hız Rekoru Bugatti’nin Elinde

Bugatti her üretmiş olduğu süper otomobil ile yeni bir rekora imza atıyor. Araba modelini tanıtıyor aradan belli bir süre geçince bu modelin adına bir de Sport takısı ekleyerek yeniden piyasaya giriyor. Piyasada bulunan Chiron’un biraz özel bir versiyonu ile (bu versiyon da piyasaya sürülecektir) yok artık dedirten bir rekor artık Bugatti’nin.

490 kilometre hıza ulaşan Bugatti Chiron matematiksel hesaplara bakacak olursa 514 km/h hıza ulaşabilirmiş. Ancak firma çalışanları güvenlik nedeni ile 490 km/h’de denemeyi tamamlamışlar. 490 km/h uzun bir süre firma için maksimum hız olarak kalacak deniyor çünkü firma yetkilileri bir süre deneme yapmayacaklarını duyurdu.

Bu hızlara kim nerede hangi arabalar ile ulaşacak sorusunu soruyor olabilirsiniz. Öncelikle şunu söyleyeyim hangi arabalar sorusunun cevabı ortada. Nerede sorusunun cevabı ise istenilen şoförün gözünün karardığı her yerde olabilir ancak bu hızlar zaten günlük hayatta ulaşılsın diye arabalarda bulunmuyor. Şov ve reklam amaçlı araçlar bu hızlara çıkabiliyor. Zaten araba ile günlük kullanımda belli bir hıza limitlenecektir. Bu hızı geçebilmek için özel anahtar gibi bazı kilit açma mekanizmaları olacaktır.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir