DOOM Eternal Satış Rakamı İlk Hafta Rekoru Kırdı

Efsanevi oyun serisinin en yeni üyesi Doom Eternal satış rakamı açısından yeni bir başarıya imza attı. Bu başarıya imza atarken değinmek istediğim bir konu var, o da bu oyun sadece bilgisayar, PlayStation 4 ve Xbox One için çıktı. Yani geriye dönük pek bir oyun konsolu desteği bulunmuyor. Aynı zamanda yüksek fiyatı nedeniyle (hem desteklediği oyun konsollarının hem de oyunun) ülkemizde de henüz oyunu tüm isteyenler satın alamadı.

DOOM Eternal Satış Rakamı Açıklamaları

Bethesda oyunun sahip olduğu güzel rakamları açıklamakta hiç gecikmedi çünkü firma bu rakamlardan oldukça mutlu. Doom Eternal ilk haftasında Doom (2016)’nın hasılatını ikiye katladı. Aynı zamanda tüm serideki oyunların ilk hafta rekorunu da kırdı. Oyun ilk haftasında Steam’deki en çok satan oyun oldu ve aynı anda 100.000’den fazla oyuncu ile aynı anda oynandı.

Serinin klasik oyunları gibi koridorda sıka sıka gitmektense biraz daha dünya oyunu haline gelen oyun hikayenin çok da dışına çıkmış sayılmaz. Oyun, büyük oyun eleştirmenleri tarafından da çok iyi yorumlar aldı ve almaya da devam ediyor.

Doom Eternal Satış Fiyatları:

  • Steam’den Standard Edition 199 ₺’ye, Deluxe Edition ise 299 ₺’ye alınabiliyor.
  • PlayStation Store’dan Standard Edition 469 ₺’ye, Deluxe Edition ise 569 ₺’ye alınabiliyor.
  • Xbox One için ise Microsoft Store’dan.Standard Edition 470 ₺’ye, Deluxe Edition ise 570 ₺’ye alınabiliyor.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir