Dodge Challenger SRT Demon – Özel Arabalar 12

Dodge firmasının baştan sona Drag yarışlarını baz alarak tasarlamış olduğu canavarı tanıyor musunuz ? Araba diyemiyorum kendisine çünkü kendisi bir şeytan, bir canavar. Dodge Challenger SRT Demon toplamda 840 beygir güç üretebilen bir makinedir.

Dodge Challenger SRT Demon İlklerin Arabası

Fabrika çıkışlı olarak motor frenine sahip olan tork konvertörlü bir şanzıman arabada bulunuyor. Fabrika çıkışlı olarak arabada drag lastikleri bulunuyor. Fabrika çıkışlı olarak ön kaldırabilen arabadır. Saymış olduğum bu 3 özellik de araba tarihinde bir ilk diyebilirim.

Dodge Challenger SRT Demon

Araba baştan sonra Drag yarışları için tasarlandı. Arabanın ön farının içerisinde süperşarja hava çekmek için bir kanal bulunuyor. Bunu saniye Bmw E30’lara yapıyorlar. Bu özellik fark ettiyseniz bu arabada fabrika çıkışlı olarak bulunuyor.

840 beygir ve yaklaşık 1030 nm tork üreten bu canavar yani Dodge Demon bir çok Drag yarış pistinden yasaklandı. 2.3 saniyede 0 kilometre hızdan 100 kilometre hıza erişebilen Demon 1/4 mil Drag yarışlarındaki en hızlı seri üretim araba olmayı başardı.

Dodge demon kutu

Tamamiyle Drag yarışları baz alınarak üretilen bu şeytan günlük hayatta da kullanılabilsin diye (pek tavsiye etmem) yanında bir kit ile geliyor. Arabayı yarışa hazırlama kiti olarak bilinen bu kitte bulunan parçaları takarak arabayı tam bir canavara çevirebiliyorsunuz. Bu kutuda bir de araç içi konsol bulunmaktadır. Bu konsolda bulunan benzin butonu ile arabanın gücünü 840’a getirebiliyorsunuz. Bu butona basmadan önce arabaya yüksek oktanlı benzin koymanız gerekmektedir.

Dodge-demon-drag

Dodge Demon fabrika çıkışlı bir Drag Yarışçısı olduğu için ve aynı zamanda seri üretim araba rekorlarını kırdığı için özel bir arabadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir