Dark Reader Chrome Eklentisi

Google Chrome kullandığım en iyi tarayıcılardan biridir. (RAM sömürmesi hariç) Tabiki o sömürülen ramlerin bize tarayıcıyı kullanma sırasında büyük faydası olacaktır. Her neyse konumuz bu değildir. Bu konuya daha önce Google Chrome Neden Bu Kadar Ram Tüketiyor ? başlıklı yazımda değinmiştim. Bu yazımda Onat’ın da benim de severek kullandığımız bir Google Chrome eklentisinden bahsedeceğim. Eklentinin adı Dark Reader !

Dark Reader Chrome

Yukarıdaki ekran görüntüsünden fark edeceğiniz üzere Teknotra’da yayınlanmış olan bir yazının arkaplanı siyahtır ancak normalde sitemizin temasından dolayı yazıların arkaplan rengi beyazdır. Bahsetmiş olduğum eklenti sayesinde beyaz olan arkaplan siyaha dönüşmüştür. Eklendi sitenin tasarım dosyalarından sitenin arkaplan rengini ve yazı rengini değiştirmektedir.

Dark Reader’ın ayarlarından dolayı varsayılan olarak her site ilk açılışta karanlık modda açılmaktadır. Siz siteye girdikten sonra eklentinin ayarlarını açıp site ile ilgili ve eklenti ile ilgili ayarları değiştirebilirsiniz. Dark mode olma diye kayıt ettiğiniz sayfaya ait sayfalar dark modeda açılmayacaktır.

Son zamanlarda popülerleşen karanlık mode modasına siz de bu eklenti sayesinde günlük hayatınızda kullanmış olduğunuz web tarayıcıyı uyum sağlayabilirsiniz. Google mobil yazılımlarına karanlık mode güncellemesi geliyorken belki eklenti yerine güncelleme ile bu modeu uygulamaya dahil edebiliriz. Böylesi eminim ki Google Chrome açısından çok daha iyi ve çok daha stabil olacaktır ancak web site tasarımlarına client tarafında değişiklik yaptığından dolayı Google bu şekilde bir güncelleme yayınlamayabilir.

Eklentiyi kendi mağaza sayfasından indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir