Cutestat Nedir ? Web Site Hakkında Ne Bilgileri Verir ?

Belki Cutestat ismini hiç duymadınız. Olabilir ben de hiç duymamıştım. Zaten günlük yaşamınız sırasında hep kullanacağınız bir web site değildir. Ben de uzun bir süredir bilmiyorum. Nasıl öğrendin derseniz hemen açıklayayım. Google’a teknotra yazınca neler çıkıyor diye merak ettim. İkinci sayfada alt alan adında teknotrayı barındıran bir web site dikkatimi çekti. Tahmin ettiğiniz gibi bu web site Cutestat’ın ta kendisidir !

Cutestat teknotra

Cutestat Web Site Hakkında Bilgiler Veriyor

Şu linke bir gireyim de bakayım ne varmış içerisinde dedim. Teknotra hakkında bazı bilgileri yazıyor. Yazılan bu bilgiler aslında halka açık olan ve çeşitli web araçları sayesinde edinilebilen bilgilerdir. Benim gözümde Cutestat kullanıcıların işini kolaylaştıran bir web aracıdır. Çeşitli web araçlarından edinilebilecek bilgileri tek bir platform üzerinden kullanıcıya vermek başlıca amacıdır.

Cutestat web analizi

Web siteye bağlı alan adının yaşını, uzantısını ve bu alan adına bağlı reklam servis sağlayıcısı – günlük ortalama gelir bilgisini görebilirsiniz. Web siteye ait arama motorlarında indekslenmiş olan web sayfa sayını görebilirsiniz. Aynı zamanda web sitenin bulunmuş olduğu sunucunun konum bilgisi gibi bir çok bilgisini elde edebiliyorsunuz. Aynı sunucu üzerinde barınmakta olan diğer web sitelerini de görebiliyorsunuz.

Web siteye ait halka açık tanımlanmış sahiplik bilgileri, web sitede kullanılan html elemanlarının kullanım oranları ve web sitenin açılış hızı gibi bir çok normal kullanıcı için önemsiz ancak bir saldırgan için önemli bilgiye ulaşabilirsiniz. Korkmayın bu bilgiler her yerde olduğundan dolayı aslında çok da özel bilgiler sayılmazlar.

Teknotraya ait Cutestat bilgilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir