Corona Test İstasyonları Apple Maps Üzerinden Görülebilir

Tüm dünyanın bir bütün şeklinde savaşmış olduğu Covid-19 şu sıralar tüm gündemleri meşgul etmeye devam ediyor. Ülkemizde henüz Corona Test İstasyonları kurulmamış olsa da semptomları gösteren kişilere doktorların gerekli görmesi koşulu ile hastanelerde Corona testi yapılmaktadır. Günde 30.000’den fazla test yapar hale geldik ve totalde 1 milyon test sayısına ulaşmamıza pek bir şey kalmadı. Belki siz bu yazıyı okurken biz ülkece 1 milyon test sayısını geçmiş olabiliriz.

Corona Test İstasyonları

Ülkemizde bu görevi hastaneler yapıyor olsa da bir çok ülkede test istasyonu olarak nitelendirilen bölgeler bulunmaktadır. Hastalığa ait semptomları gösteriyorsanız bu istasyonlara gidip test olabiliyorsunuz. Hatta Almanya’da bu istasyonlara giderseniz arabanızdan inmeden testi hızlıca gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bir süre önce Apple web site üzerinden Corona test istasyonlarının bilgilerini topluyordu. Apple’ın web sitesini kullanarak Apple Haritalar servisleri için test merkezlerini kayıt edebiliyorsunuz. Apple yeteri kadar test istasyonu bilgisine erişmiş olacak ki artık bu servis hizmetini başlattı.

Apple Haritalar’ı kullanarak Corona test istasyonlarını görebiliyor ve onları hedef alacak şekilde navigasyon başlatabiliyorsunuz. Şimdilik sadece ABD eyaletlerinde geçerli olan bu servis ilerleyen günlerde diğer ülkeler için de başlayacaktır. Bu bölgeler için özel Siri komutlarının da geleceğini düşünürsek bence Apple cihazları sağlık konusunda kendilerini hızlıca geliştirebiliyor. Buna en iyi örneğin Apple Watch serisi cihazlar olduğu da inkar edilemez bir gerçektir.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir