ColorOS 7 Resimleri Sızdı 20 Kasımda Yayınlanıyor

Oppo marka akıllı cep telefonlarında bulunan işletim sistemi ColorOS, 20 Kasım 2019 tarihinde güncelleniyor. ColorOS 7 olarak isimlendirilen bu yeni sürüm bir çok yeniliği ve tasarımsal güncellemeyi beraberinde getiriyor.

ColorOS 7 Android 10 Kullanıyor

Temelinde Android 10 işletim sistemini kullanan bu yazılımda ikonlar ve bildirim paneli yeniden tasarlanmışa benziyor. Arayüzde uygulama seçmeye yarayan herhangi bir ek menü bulunmuyor. Tüm uygulamalar ana ekran üzerinde sıralanmış bulunmaktadır. Tabiki de bu sıralamayı değiştirebilirsiniz.

coloros 7 bildirim merkezi

Oppo bu işletim sisteminde Game Boost yazılımlarının bulunduğuınu iddia ediyor. Oyunlar çok daha seri ve stabil bir şekilde çalışacakmış. Bu günümüzde gelişen ve benim bir türlü ısınamadığım mobil oyun sektörünü sevenlerin hedef alındığını gösteriyor.

coloros 7 arayüzü

Bu işletim sisteminin güncellenmesine işin açıkçası sevindim. Temelinde Android 10 kullandığı için bu işletim sisteminde bulunan çeşitli yazılımları kendi Android telefonuma kurabileceğimi düşünüyorum. Ne de olsa temelinde cihazlar aynı dosyaları çalıştırıyor.

coloros 7 hesap makinesi

Ülkemizde ismen bu işletim sistemi çok bilinmiyor olsa da Oppo’nun ülkemizde yapmış olduğu atak girişimi sonrası bence büyük bir kesim bu işletim sistemini duyacak, kullanacak ve eminim ki sevecektir. Sıla reklamlarından sonra hemen Türk mobil oyuncular için bir reklam gelebilir diye düşünüyorum.

coloros 7 uygulama geçişi

Çin kökenli akıllı cep telefonu Oppo hakkında bilginiz var mı ? Oppo nereden geldi ve nereye gidiyor ? Bu konu hakkında bir bilginiz yok ise Oppo markası nereden çıktı konulu yazımı okumanızı öneririm.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir