BMW X5 Tesla Cybertruck ile Dalga Geçti

Tesla Cybertruck tasarımı ile dalga konusu olsa da başarılı bir araba olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Ancak lansmanda gerçekleşen camın kırılma hikayesi büyük bir bomba gibi gündeme oturdu. Kimisine göre bu bilerek yapılan bir reklam kimisine göre de Tesla da bu durumu beklemiyordu. Neyse, konumuz bu değil. Ancak BMW’nin konusu bu ! BMW X5 Tesla Cybertruck ile dalga geçti.

BMW X5 Tesla Cybertruck

Normalde bu şekilde dalga geçmeler hoşuma gider. Markalar arası rekabet olduğunu gösterir. Ve bizim dikkatimizi de canlı tutar. Ancak BMW’nin bu sataşmasını çok yersiz görüyorum BMW X5 dediğimiz araba bir SUV modeli Tesla Cybertruck ise bir kamyonet. Çok farklı dünyaların insanları bu arabalar.

bmw x5 protection vr6

BMW’nin en popüler SUV modellerinden birisi olan BMW X5 yeni bir model ile Twitter’da tanıtıldı. BMW X5 Protection VR6 ismindeki bu model zırhlı bir BMW X5 modeli oldu. BMW, Tesla’ya kırılan camı ile ilgili yazmış olduğu tweet şu şekilde oldu:

Kurşun geçirmez camlarla birlikte gelir ve metal bir topun çarpmasından kıymık koruması sağlar. Yeni BMW X5 Protection VR6

Aynı zamanda ürünün tanıtım web sitesinde Daniel Huber’in bir sözü dikkatimi çekti. BMW zırhlı arabaların mühendislerinden birisi olan Daniel:

Bir firma bize sözde kurşun geçirmez bir uzay uçuş malzemesi teklif etti. Fakat balistik test sırasında 20.000$’lık levha bin parçaya bölündü.

Zaten Tesla ultra güvenlikli zırhlı bir araba vaat etmedi ki off road koşullarından etkilenmeyecek bir araba vaat etti öyle değil mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir