BMW iX3 Türkiye Ön Siparişe Sunuldu Dolu Şekilde

Alman otomobil üreticisi BMW iX3 isimli elektrikli SUV (BMW dilinde SAV) modelini ülkemizde ön siparişe açtı. Bir hayli ilgi odağı BMW iX3 Türkiye fiyatı biraz pahalı olsa da gayet hoş duran bir model olmuş.

Dışarıdan baktığımızda aslında bu araç standart bir BMW X3 gibi duruyor ilk başta. Ön böbrekleri falan her şey yerinde bu bir BMW! Bu arada böbrekler kapalı ama içerisi sensör kaynıyor.Araçta bulunan mavi renkli detaylar bu arabanın bir elektrikli araç olduğunu dile getiriyor. 20 inç büyüklüğünde aerodinamik jantlara bakarak da bu arabanın elektrikli bir araç olduğunu anlamak gayet kolay. 

Arabanın içerisi bildiğimiz BMW x3 kabini pek fark yok. Arabanın elektrikli olduğunu vurgulayan kapı eşik kaplamaları ve standart olarak sunulan ön ayarlı BMW i mavi ortam aydınlatması arabanın elektrikli bir araç olduğunu iç mekanda da vurguluyor. Bu arada bu mavi ambiyans aydınlatmasını sevdim. 

BMW iX3 Türkiye Pazarına Dolu Geliyor

Araç standart olarak zengin bir donanım ile geliyor. İşte en sevdiğim olay budur. Arabanın adını lekelemeyen bir strateji ülkemizde Volkswagen Passatlar satılıyor ama neredeyse Volkswagen Polo’dan boş Passatlar. Benim gözümde onların hiç biri Passat değil. 

Araçta 3 bölgeli otomatik klima, led farlar, akustik koruma, otomatik açılan bagaj kapağı, Panoramik Cam Tavan, , Akıllı Telefon Arayüzü, Kablosuz Şarj Sistemi, Park Asistanı, Harman/Kardon Ses Sistemi gibi tüm donanımlar araçta standart inanabiliyor musunuz ?

BMW iX3 tam şarj ile WLTP standartlarınca 459 kilometre NEDC standartlarına göre ise 520 kilometre menzil sunabiliyor. 286 beygir maksimum güç ve 400 Nm maksimum tork üreterek 6.8 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşıyor. BMW iX3, hızlı şarj istasyonlarında 10 dakikada yaklaşık 100 kilometrelik bir menzile ulaşırken, yalnızca 34 dakikada pillerini %80 oranında şarj ediyor.

Borusan otomotiv aracılığıyla BMW iX3 Nisan 2021 içerisinde Türkiye yollarında olacak. Borusan Otomotiv müşterilerine şöyle bir güzellik yapıyor. Arabanın şarj süresini bir hayli kısaltan BMW i Wallbox’ı ücretsiz olarak diledikleri yere kuracağını dile getiriyor. 

Borusan Otomotiv, BMW iX3’ün ön siparişlerini 870.000 TL’den açmış durumda. Üstelik siparişler online olarak da verilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir