BMW 8 Serisi E31 Konforlu Spor Araba – Özel Arabalar 5

BMW 8 serisi zamanında lüks ve sport araç kombinasyonlarının başarılı üyeleri arasında gösterilmekteydi. O zamanın modasına uygun bir şekilde kapaklı (pop-up) açılan farları ve bu farları yıkayabilen bir sistem bulunmaktaydı. 840, 850 ve 850 CSI modelleri ile otomobil severlerin gönlünde ayrı bir yeri olan otomobil serisidir.

BMW 8 Serisi Lüks Bir Spor Otomobildi

Koltuk ısıtma, detaylı koltuk ısıtma, çift yönlü dijital otomatik kliması ile E31 kodlu araç tam bir lüks spor otomobildi. Arabanın satış sunulduğu dönemlerde sloganı da güç ile birlikte gelen konfor tarzı bir cümleydi.

bmw 8 e31

Arabanın çeşitli renkleri ve kapanıp açılan farları ile dikkatleri üstüne çekiyordu. BMW performansı ve arkadan itişin vermiş olduğu keyif ile konfor içinde performansı yaşayabiliyordunuz. O zamanlar için bulunması çok zor bir ikiliydi diyebilirim. Aracın teknik verilerine kaynakta belirtmiş olduğum siteden bakabilirsiniz.

Mercedes CL ve SL serisine rakip gösterilen bu otomobil serisi 6 serisinin yerini almıştır ve bir süre sonra yerini 6 serisine bırakmıştır. Pahalı olan fiyatı yüzünden BMW’nin hedeflediği satış rakamlarını elde edememesi nedeni ile üretimi durdurulmuştur. Uzun bir süre yeniden üretilmeyen bu araç günümüzde yeni tasarımı ile satışa sunulmuştur.

bmw e31

Bu arabanın E31 kodlu kasası bizim özel arabalar listemizde yer alıyor çünkü o zamanlara göre konforu, lüksü ve performansı bir arada barındıran ardından bir süre devamı gelmeyen nadir otomobillerden birisidir.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir