Bilmemen Ayıp Arabacılara YouTube Kanal Tavsiyesi

Araba severseniz YouTube sizin için dipsiz bir kuyu diyebilirim. İstediğiniz arabaya ait istediğiniz türde video bulabilirsiniz. Araç tanıtımı, araçların geçmişini, hikayelerini anlatan ya da araç sürüş videoları bolca bulabilirsiniz. Eğer benim gibi her bir aracın kendi hikayesini ilgi duyuyor ve her bir aracın kendine has birer karakteri olduğunu düşünüyorsanız araç teknik bilgilerinden çoğu kanal sizi boğacaktır. Standart araç incelemeleri ve araç teknik verilerinden boğulmadan eğlenirken efsane araçlar hakkında bilgi alabileceğiniz videolar bence hoşunuza gidecektir. Aslında gerçekten bir arabacıysanız Bilmemen Ayıp kanalındaki araçların bir çoğunu biliyorsunuzdur.

JDM Araçlar Japon Pazarına Özel Üretiliyor Bilmemen Ayıp !

JDM kültürü ve JDM araçların bir birinden farklı şeyler olduğunu biliyor muydunuz ? JDM kültürü aslında modifiye kültürü ile benzerlik gösteriyor. JDM ise Japonya pazarına özel üretilmiş araçlardır. Modifiye de bildiğiniz üzere Japonya’da doğmuştur. Bu doğuşun en büyük sebeplerinden birisi zamanında yapılan centilmenlik anlaşmasıdır. Peki en özel JDM araçları desem aklınıza hangi araçlar gelir ? Toyota Supra ve Honda Civic Typer gelir mi ? Bu araçlar neden bu kadar özeller hiç araştırdınız ? JDM terimini ve tüm detaylarını ele alan aşağıdaki videoyu izlemenizi kesinlikle öneririm.

Ürettikleri Arabalar Kadar Tarihleri de Efsanedir

Volkswagen’in üretmiş olduğu efsanevi araçları vardır. Bunların bir çoğunu zaten bildiğinizi düşünüyorum. Neredeyse firma ile özdeşleşmiş olan Beetle yani halk dilindeki kaplumbağayı efsane kılan nedir ? Golf ile Beetle arasındaki geçiş sürecinin nasıl yaşandığını biliyor musunuz? Premium araç diyince herkesin susması gerektiği ve tek efsane olan Mercedes E kasanın konuşması gerektiğini biliyor muydunuz? Tüm GTI araçlara rakip olabilecek bir Honda efsanesi olan Typer’ı ne kadar tanıyorsunuz? Tüm bu araçlar neden efsane ve hikayelerini ne derece biliyorsunuz ?

Bu kanaldan aldığınız bilgileri arkadaşlarınıza laf arasında satarken bence “Eh be birader Bilmemen Ayıp!” diyeceksiniz. Eğer kanaldaki videolardan aldığınız bilgilerin büyük çoğunluğunu bilmiyorsanız çaktırmayın bu sır aramızda kalacaktır.

Bu kanalı ve kanaldaki videolarda bulunan bilgileri bilmiyorsanız bilmemeniz ayıp diyor sizleri kanala abone olmaya davet ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir