Bentley Bacalar Ahşabı Kendi Düşen Araba – Özel Arabalar 27

Kabul ediyorum Bentley tarafından üretilmiş her araba özel bir arabadır. Ancak Bentley Bacalar sadece 12 adet üretilmiş ve firmanın da dile getirdiği üzere modern dönemin en nadir Bentley tarafından üretilmiş modelidir.

Bentley Bacalar

Arabanın tasarımı size Bentley konsept modeli olan EXP100’ü andırıyor olabilir. Mülliner ve Bentley tarafından bu konsept otomobil baz alınarak Bacalar tasarlanmıştır. Bunu ön ve arka far grubundan kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Bacalar

Hemen siz sormadan ben cevaplayayım Bacalar adını Meksika’nın Yutakan bölgesinde yer alan yarımadadan alıyor.

Bacalar, Continental GTC’nin iki koltuklusu olarak düşünülebilir. Fakat markanın ifadelerine göre aracın sadece kapı kolları direkt olarak Continental’dan alınmış. Bunun direk alınmasının sebebi de anahtarsız giriş sisteminin yeniden tasarlanmamasıdır. Kalan parçalarının tamamı özel olarak tasarlanmış. Ancak ne denirse denilsin modelin altyapısı Continental Convertible üzerine kurulu yani bu araç özel bir Continental diyebiliriz. Convertible gibi üstü açılıp kapanabilen bir model değil bu arabanın üstü hep açık.

Dış tasarımı ile dikkat çeken modelin kabininde de çok özel Mulliner dokunuşları bulunuyor. Arabanın içerisinde çok özel bir ahşap kaplama ile süslenmiş. Riverwood adı verilen bu ahşabın doğal yollardan devrilerek yıllarca göllerde sürüklenen ağaçlardan üretildiği de paylaşılmış.

Bacalar’ın kalbinde ise Volkswagen Grubu’na ait bir motor bulunuyor. Çift turbolu 6.0 litrelik W12 motorunun güncel versiyonunu kullanan araç artık bu üniteden 660 bg güç ve 900 Nm tork üretebiliyor. 8 ileri vitesli çift kavramalı otomatik şanzıman ile eşleştirilen bu ünite, aracın 0-100 km/sa hızlanmasını 3.5 saniyede tamamlıyor. Bu araba Continental GT’den 25 beygir daha ileridedir. Bunun en büyük sebebi ise 48Vlık bir elektrik motoru sayesinde bu araba hybrid diyebiliriz.

Bu araba bir Bentley olduğu için, 12 adet üretildiği için, çok güzel bir tasarıma sahip olduğu için ve iç tasarımında bulunan ahşabın ağaçları kendi halinde göle devrilip belli bir süre gölde kaldığı için bu araba özel arabalar listemdeki yerini almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir