Banger Racing Nedir? Nerede Düzenlenir?

Banger Racing ilk olarak 1960’lı yıllarda popüler olaya başlamış ve bir spor olarak anılmaya başlanmış. Banger Racing’in ana amacı yarışta belirli bir turu tamamlamak. Tabi bunun sınırları olmayan bir yarış olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Yarışlarda kullanılan araçlar ise hurda veya hurda olmak üzere olan araçlar kullanılıyor. Bu yarışlar İngiltere, Belçika, İrlanda ve Hollanda’da düzenleniyor.

Banger Racing yarışlarında sınır yok demiştik ancak tabiki bir takım kurallar var. Bu yarışlarında kullanılan araçalar genellikle hurda araçlar olsada van tipi araçlar, minibüsler, karavanlar ve otobüsler gibi araçlarda kullanılıyor. Yarışlarda kullanılan araçlar için tabiki güvenlik önlemleri alınıyor. Yakıt tankları içeri alınıyor, çarpışma kafesi ekleniyor, kapılara ekstra plaka eklenerek sürücülerin güvenliği sağlanıyor. Yarışlarda 1800cc altı araçlar kullanılıyor. Yarışlar 400 m’lik oval pistlerde yapılıyor. Yarışı kazanmak için ise tek kriter var. Pistte ayakta kalan son araba olmak. Tabi belli bir tur sayısını da tamamlamak gerekiyor. Sonuç olarak bir kenara saklanıp milletin bir birini parçalamasını beklemek de olmaz.

Banger Racing Oyunu

flatout

Bu yarışları ilk keşfettiğimde aklıma ilk gelen şey bu efsanevi oyun serinin gerçeğe dönüştüğü olmuştu. Flatout serisi bildiğiniz üzere hayatta kalma öncelikli sınırların olmadığı bir yarış oyunudur. Banger Racing yarışlarını ilk keşfettiğimde aklıma ilk gelen şey bu efsanevi oyun serinin gerçeğe dönüştüğü olmuştu.

Bu yarışları Oval Banger Videos Youtube kanalından takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir