Arduino Kol Saati Yapımı Arduino Nano Kullanarak

Arduino sadece üniversite son sınıf öğrencilerinin bitirme projelerinde kullandığı programlanabilir cihazlardan çok daha öte cihazlardır. Ben de bitirme projemde Arduino kullanmıştım ve şu anda bu cihazlar atıl bir şekilde evde duruyor. Arduino Nano kullanarak kendime ne yapabilirim diye düşünürken Craft Channel YouTube kanalına air Arduino kol saati yapımı videosu dikkatimi çekti ve bu videoyu sizinle paylaşmak istedim.

Arduino Kol Saati Yapımı

Arduino Nano, en küçük Arduino panolarından birisidir. Küçük yapısı sayesinde yaratıcılığınıza kalmakla birlikte bu cihazın boyutu sayesinde bir çok şey yapabilirsiniz, bunlardan bir tanesi de kol saatidir. Craft Channel’ın videosundaki projede Arduino Uno, 1 adet 300mAh LiPo pil ile sağlanan güç sayesinde 1.3 ″ ST7789 ekranda çok güzel bir tasarımla saati göstermektedir.

Craft Channel çalışanları burada biraz yaratıcılıklarını olaya katarak çok güzel bir dış çerçeve ve çok güzel bir kayış yapmışlar.

Küçük bataryası nedeniyle kısıtlı bir zaman diliminde çalışabilen bu kol saati ile kanal sahipleri bize Arduino Uno ile çok güzel bir kol saati yapılabileceğini göstermiş oldu. Siz de bu saatten bir tane kendinize yapmak isterseniz, videoyu izleyebilirsiniz. Video içerisinde saatin kodları ve şema resimleri bulunuyor. Çok az bir malzeme gereksimi duyan bu projeyi videoyu baştan sona izleyerek çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Belki kodlara ekleme yaparak yeni özellikler bile saate ekleyebilirsiniz.

Video Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir