Apple Windows İş İlanı Medya Uygulaması

Apple iş ilanlarını genellikle Linkedin üzerinden yayınlıyor. İçimizde kendine yazılım konusunda ve mülakatları geçebilme konusunda güvenen babayiğit var ise başvurup şansını denemesini tavsiye ederim. Apple bünyesinde çalışan pek Türk bulunmamasına rağmen ya tutarsa demek istiyorum. Mevcut iş ilanlarına baktığımızda Apple Windows iş ilanı kategorisinde tecrübeli bir yazılımcı aranıyor.

Apple Windows İş İlanı

Windows için yazılım geliştirme konusunda Apple’ın çalışan araması biraz garibinize gitmiş olabilir. Ancak Apple’ın da hali hazırda Windows işletim sisteminde çalışan yazılımlarının olduğunu unutmamak gerekiyor. Sonuç olarak Windows kullanıcı kitlesi göz ardı edilemeyecek kadar çoğunluktadır.

Apple’ın bu iş ilanı bize ne anlatıyor diye düşünecek olursa bence yeni bir yazılım gelecektir. Apple’ın Windows işletim sistemi için medya oynatıcısı olan iTunes bu aralar çok arkaplana atıldı. Uygulama çalışıyor tabiki ancak uzun süredir bir yenilik göremedim.

Mac OS X için medya oynatıcılar ve resim gösterici araçlar aldı başı yürüdü ancak bu yazılımların Windows’da bir karşılığı bulunmuyor. Daha doğrusu Apple tarafından oluşturulmuş bir karşılığı bulunmuyor.

Apple mobil cihazları ile uyumlu ve Windows’ta çalışan yazılımlar yapacaktır diye düşünüyorum. Belki ilerleyen günlerde bu cihazlar kablosuz olarak bile bilgisayar ile iletişime geçecektir. İşe alınan bu yazılımcının Apple TV+ Windows uygulamasının geliştirilmesinde bile görev alabileceğini düşünüyorum. Sonuçta o da bir tip medya oynatıcı sayılır.

İş İlanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir