Apple Pencil Kayboldu Nasıl Bulabilirim Ne Yapmam Lazım?

Apple iPad’inizin yanına bir de kalem mi aldınız? Hayırlı olsun. Pahalı, küçük ama çok işe yarayan bir aksesuarı satın aldınız. Ben de bu aksesuarı yeni satın almış birisi olarak kaybettim ama buldum. Bu sebepten dolayı bu aksesuarı kaybetmenin vermiş olduğu üzüntüyü iyi bilirim. Apple Pencil kayboldu nasıl bulabilirim diyenlere bir kaç önerim var.

Apple Pencil Kayboldu Nasıl Bulabilirim ?

İlk olarak sakinleyin ve kalemi nerelere götürdünüz nerede düşürmüş olabilirsiniz bunu hatırlamaya çalışın. Biliyorum bunu zaten yapıp ilk önce o bölgeleri gözünüzle aramışsınızdır. Şimdi bir de o bölgeleri iPad ile arayacağız.

Bildiğiniz üzere Apple Pencil ve iPad arasındaki bağlantı Bluetooth ile sağlanıyor. Bu sebepten dolayı Apple Pencil’ın şarjı varsa ve iPad’inizin Bluetooth’u açıksa iPad’den Ayarlar > Bluetooth menüsünü açın. Apple Pencil’a bağlandığını görene kadar kalemi kaybettiğiniz potansiyel bölgelerde elinizde iPad yürüyün.

Kayıp Apple Pencil nasıl bulunur

Burada boş boş dolanmanızı da istemiyorum. Bu sebepten dolayı App Store üzerinden Wunderfind isimli uygulamayı indirmenizi öneriyorum. Şimdilik bu uygulamanın ücretsiz versiyonu işimizi görecektir. Tabletinizin ayarlar menüsünde kaleme bağlandığınızı gördüyseniz bu uygulamayı açın. Uygulama size kalemin yakınlık seviyesinde göre bir %’lik değer döndürecektir. Bu değere göre çocukken oynadığımız sıcak – soğuk oyununu oynayarak kalemi bulabilirsiniz.

Bul uygulamasında Apple Pencil bulunmadığı için bu şekilde alternatif çözümler aramak zorunda kaldım. İsterseniz Apple Pencil’ınıza bir AirTag alıp başlayabilirsiniz. Bir daha kaybettiğinizde bulmanız daha kolay olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir