Apple MagSafe Battery Pack – Alan Gerçekten Çıldırmış Olmalı

iPhone 12 serisi ile Apple’ın akıllı cep telefonlarına entegre edilen MagSafe teknolojisi beni bir iPhone 12 Pro kullanıcısı olarak çok heyecanlandırmıştı. Bu teknoloji sayesinde akıllı cep telefonlarımızda çok farklı aksesuarları kullanmaya başlayacağımızı düşünmüştüm. Hatta Apple MagSafe cüzdanını bile aldım. Ama Apple MagSafe Battery Pack almayacağım.

Akıllı cep telefonunda sahte aksesuar kullanmaya karşıyım. Telefonumda kullanmış olduğum kılıf bile orijinal Apple kılıfıdır. Bu kılıfı tercih etmemin sebebi telefonuma kılıf takılıyken de farklı MagSafe aksesuarlarını da kullanabilmekti.

Apple MagSafe Battery Pack

Şimdilik akıllı cep telefonumun şarjı iyi dayanıyor. Ancak ileri tarihli günlerde Çin’den 5.000 mAh batarya kapasitesine sahip MagSafe destekli bir power bank almayı düşünüyordum çünkü bu şekilde bir Apple aksesuarı yoktu.

Apple benim gibi orijinal aksesuar sevdalılarını düşünerek bir power bank tanıttı. 1460 mAh batarya kapasitesindeki bu cihaz benim telefonumu tam şarj edemiyor. Üstelik dolar kuru nedeniyle 1.079₺ fiyatıyla ülkemizde satışa sunuldu. Apple ve sayın telefonum çok özür diliyorum ancak ben bu aksesuarın sahtesini alacağım gibi duruyor. Evet, belki sahtesi yazılan gibi 5.000 mAh olmayabilir ancak bu kadar da pahalı değil.

Amerika’da bu aksesuar 99$ fiyata sahip. Bu demek oluyor ki bir Amerikan genci asgari ücretle 1.3 gün çalışarak bu aksesuarı alabilir. Ülkemizdeyse yaklaşık 10 gün çalışmak gerekiyor. Gerçi asgari ücretle çalışan Türk genci bu aksesuarı mı düşünür, hayır ! Başka dertleri var maalesef.

Apple

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir