Apple Kulaklıkları Renk Seçeneği Neden Sadece Beyaz ?

Apple mobil cihazlarının yanında vermiş olduğu kulaklıkları ile ilgili çok farklı adımlar atabiliyor. Örneğin kulaklıkların tipini değiştirdi. Kulaklıkları kutudan kaldırdı ve kablosuza çevirdi. Günümüzde Apple Earbuds olarak isimlendirdiği kulaklıklarını 3 farklı tipte satıyor. Ancak satılan bu Apple kulaklıkları renk seçeneği sadece beyaz. Neden Apple’ın bu kulaklıkları sadece beyaz renkte hiç düşündünüz mü?

Apple’ın takıntılı olduğu bir kaç konu bulunuyor. Bunların başında da ürün tasarımı ve ürünün diğer markalardan ayırt edilebilir olması bulunuyor. Marka, bir Apple ürününün logosunu görmeden uzaktan bile Apple marka olduğunu anlamanızı istiyor. Aslında bu sebepten dolayı MacBooklar’da bir dönemler ledli Apple logosu bulunuyordu.

Apple Kulaklıkları Renk Seçeneği Neden Sadece Beyaz ?

2001 yılında iPod tanıtıldığında marka, cihazın halka açık yerlerde tasarımıyla ayırt edilememesinden korkuyordu. Çünkü kullanıcılar iPod’u göstermekten çok cihazı ceplerinde taşıyordu. Bu sebepten dolayı marka, iPod’un her zaman cep dışında kalan parçasına odaklanmıştı. Bu parça da kulaklıklardı. O dönemlerdeki müzik çalar ve walkmanlerin kulaklıkları çoğunlukla siyahtı. Apple da farkını ortaya koyabilmek için kulaklıkları beyaz yapmıştı. Apple bu kulaklıkları insan silüetli reklamlarında da rahatça kullanabiliyordu.

Zamanla beyaz rengi iPod ile bir bütün olmuştu. Çünkü iPod’un kendisi de beyazdı kulaklıkları da beyazdı. Ancak yıllar 2004’e geldiğinde Apple, bir anda iPod’un farklı renklerini ortaya çıkartmıştı. Ancak tüm rneklerin kulaklıkları gene tamamen beyaz renkteydi.

Kulaklıkların renginin değişmemesi bu gün devam ediyor. Son nesil iPod Touch farklı renklerde piyasaya sunuldu ancak kulaklığın rengi tüm seçeneklerde beyazdı. Apple’ın kablosuz kulaklıkları olan AirPods, 2. nesil AirPods ve AirPods Pro modelleri de sadece beyaz renkteydi. Oysa ki Huawei veya JBL gibi markalar bu tipteki kulaklıklarını çokten renklendirmişlerdi.

Ancak AirPods Max ve iMac cihazları tanıtılırken çok farklı renk seçenekleri vardı. Evet, masaüstü Maclerin farklı renkte olmasına alışmıştık ancak kulaklığın farklı renklerde gelmesi biraz şaşırtmıştı. Hadi kulaklığı geçtik özellikle iMac’in kablolarındaki renk seçeneğine göre kabloların da renklenmesi gerçekten bizi şaşırtmıştı.

Ne dersiniz Apple’ın kulaklıkları artık renklenecek mi?

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir