Android Malware Yönünden Daha Tehlikeli İşletim Sistemi

Her iki işletim sistemini de uzun yıllar kullanmış birisi olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Android malware yönünden daha teklikeli ve sabıkası daha bol bir işletim sistemidir. Uygulama mağazasına bakacak olursak zararlı yazılım yüklü uygulamalar Google Play Store’da varlıklarını daha fazla gösteriyorlar.

Uygulama Yükleme Kontrolü

Her 2 mobil işletim sistemi için uygulama geliştirmiş ve her 2 mağazada uygulama yayınlamış bir yazılım geliştiricisi olarak App Store’un çok daha güvenli olduğunu size söyleyebilirim. Android için uygulama başvurusu yaptığımda bir kaç saat sonra uygulama yayınlanmıştı. Uygulamayı bir otomasyon yüzeysel olarak kontrol etmişti muhtemelen.

App Store için uygulama yayınlamak istediğimde 2 hafta sonrasında bana ekran görüntüleri ile bir dönüş yapıldı. Ekran tasarımlarının bazı ekran çözünürlüklerine uygun olmadığını ve nasıl çözebileceğimi gerçek bir kişi anlatmıştı.İşte Apple ürünleri bu yüzden daha pahalılar. Apple ürünü satın aldığınızda aynı zamanda güvenli bir mağazaya erişim hakkı da kazanmış oluyorsunuz.

Android Malware Açıklaması

Tim Cook yapmış olduğu açıklamada iOS işletim sisteminin 47 kat malware yönünden Android’e göre daha güvenli olduğunu dile getirdi. Tamam kendi işletim sisteminin daha güvenliksiz olduğunu söylemesini zaten bekleyemezdik. Belki bu 47 rakamı da doğru değil desek şu bir gerçek iOS malware konusunda Android’den çok daha başarılı !

Malware nedir ve malware yazılımları ne kadar zararlıdır bunu bilmiyorsanız ya da hatırlamak istiyorsanız malware yazılım konusunda yazmış olduğum yazımı okumanızı tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir