Alcatel Joy Tab Kids – Çocuklar İçin Tablet

Belli bir yaş kitlesinin altında tablet ve akıllı cep telefonu kullanımı rahatsız edici derecede çok yüksektir. Yemek yesin diye çocuk kendi başına oyalansın diye ya da misafirlikte ses çıkartmasın diye eline veriyorlar tableti. Ne rahatsız edici bir durum. Bu durum bir beni rahatsız ediyor tablet üreticilerini ise sevindiriyor. Sevinenlerden birisi de bu sektöre yeni bir model ile giriş yapan Alcatel. Alcatel Joy Tab Kids tamami ile çocukların kullanımı için tasarlanmış bir tablettir.

Alcatel Joy Tab Kids Özellikleri

Çocukların tabletler üzerinde yapabileceği olaylar kısıtlı olduğundan dolayı firmalar çok güçlü tabletler üretmiyor. Bana göre de mantıklı bir hamle. Hem elde kalan fazla donanım parçalarını da elden çıkartman mümkün kılınıyor.

Joy Tab Kids 8 inç büyüklüğünde 1280×800 piksel çözünürlükte bir ekran barındırıyor. 1.5 GHz hızında MT8765A işlemci cihaza güç verirken cihazda işlem yapabilecek 2 GB RAM bulunuyor. 32 GB dahili hafızaya sahip olan tablet 5 MP ön ve arka kameraya sahiptir. Tablete güç veren batarya ise 4080 mAh kapasitesindedir.

Cihaz Android 9 işletim sistemini kullanıyor ve çocuklar için geliştirilmiş özel bir arayüze sahiptir. Cihaz içerisinde çocuklar için filmler, kitaplar ve oyunlar yüklü bir şekilde gelecektir. İşletim sistemi gereği dışarıdan müdahalelere açık bir cihaz olduğunu düşünüyorum.

Ülkemizde operatörler ile çocuk saatleri nasıl satılıyorsa bu cihaz da satılacaktır diye düşünüyorum.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir